Novo u knjižnici FOI-ja: trajni pristup zbirci EBSCO eBooks

Objavljeno: 13.07.2021

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike osigurala je za svoje korisnike trajni pristup zbirci EBSCO e-knjiga u otvorenom pristupu poznatih svjetskih izdavača. Zbirka s više od 2700 e-knjiga, koju je sastavio EBSCO-ov tim knjižničara-stručnjaka, dostupna je na EBSCOhost i EDS platformi. Novi naslovi će se u zbirku dodavati dva puta godišnje. Neki od izdavača su Oxford University Press, Cambridge University Press, University of California Press, Yale University Press, MIT Press, Taylor & Francis, ABC-CLIO, John Wiley & Sons, Elsevier, Ashgate Publishing.

Zbirci se pristupa s EBSCOhost platforme. Na dnu ekrana nalazi se pretraživač.

New search

New Publication Finder UI
Publication Finder Interface.

Sve e-knjige dostupne su i putem EBSCO Discovery Service u kojem je objedinjeno pretraživanje e-knjiga u trajnom pristupu (FOI) i pretplaćenih sadržaja (nacionalna licenca, MZO, SuZ).

Udaljeni pristup za FOI je preko Shibboletha, https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=shib&custID=ns017427.