Na FOI-ju održana završna konferencija projekta Stand4INFO financiranog iz Europskog socijalnog fonda

Objavljeno: 13.09.2016

Na Fakultetu organizacije i informatike je u utorak 13. rujna 2016. godine održana završna konferencija projekta “Stand4INFO - Razvoj visokoobrazovnih standarda zanimanja, standarda kvalifikacije i studijskih programa na osnovama Hrvatskog kvalifikacijskog okvira u području informatike”.

Dekan FOI-ja prof.dr.sc. Neven Vrček istaknuo je važnost ovog projekta, ne samo za FOI već i za cjelokupni sustav obrazovanja informatičara 21. stoljeća. Napomenuo je kako ovaj projekt prvi korak ka reformi obrazovanja informatičara te da je važno da u tome sudjeluje i gospodarski sektor.

Projekt Stand4INFO financiran je iz Europskog socijalnog fonda, operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala. Nositelj projekta je Fakultet organizacije i informatike, a partneri na projektu su: Sveučilište u Zagrebu (Centar za unaprjeđenje nastavničkih kompetencija i Centar za savjetovanje i podršku studentima), Sveučilište u Rijeci (Odjel za informatiku), Tehničko veleučilište u Zagrebu, Hrvatski informatički zbor te tvrtke APIS IT d.o.o., Mobilisis d.o.o. i Evolva d.o.o. Projekt je započeo u lipnju 2015. godine, a završava u rujnu ove godine. Vrijednost projekta je gotovo 800 000 kuna.

Cilj projekta je unaprjeđenje kvalitete visokog obrazovanja u području informacijskih i komunikacijskih znanosti u skladu s ciljevima HKO-a, povećanje zapošljivosti studenata informacijskih i komunikacijskih znanosti i tehnologija, budućih sudionika tržišta rada te kontinuirano unaprjeđenje kompetencija nastavnika u skladu s načelima HKO-a.

Očekivani rezultati projekta su izrađeni prijedlozi standarda kvalifikacija i standarda zanimanja u području informatike, revidirani nastavni planovi i programi preddiplomskih i diplomskih studija informatike, uspostavljeno održivo partnerstvo i povezanost dionika, informiranje javnosti i dionika (nastavnika, studenata i poslodavaca) o važnosti uspostave HKO-a te nastavnici educirani o inovativnim metodama poučavanja.