Međunarodna znanstvena konferencija Economics of Digital Transformations (EDT) DIGITOMICS u Opatiji

U hotelu Ambasador u Opatiji danas je svečano otvorena međunarodna znanstvena konferencija Economics of Digital Transformations (EDT) DIGITOMICS. Konferencija, koju zajedno sa svojim domaćim i inozemnim partnerima organizira Ekonomski fakultet Sveučilišta u Rijeci, potrajat će do 4. lipnja 2019. Partner konferencije je i Fakultet organizacije i informatike.

Pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović, cilj konferencije je rješavanje izazova temeljnih promjena ekonomske teorije i prakse, do kojih dolazi kroz proces digitalizacije, kao jednog od najistaknutijih globalnih fenomena. Stoga je glavni cilj sagledati sve perspektive ekonomije u dobi digitalne transformacije. Autori će razmotriti nove makroekonomske politike, monetarnu i fiskalnu teoriju i praksu, napredak industrijske i organizacijske teorije, nove poslovne modele i pristupe omogućene unapređenjem tehnoloških mogućnosti.

Konferencija će pokriti širok spektar tematskih područja:

• Makroekonomija novog tisućljeća
  • Industrija 4.0 i dalje
  • Ekonomija velikih podataka
  • Nova (dinamička) fiskalna politika
  • Monetarna politika u eri digitalnih valuta
  • Digitalna javna uprava
  • Ekonomija inovacija
  • Teorija ugovora
  • Suvremena pitanja upravljanja i organizacije
  • Poslovanje u svijetu sve više šumpetera
  • Ekonomičnost dijeljenja
  • Ekonomija regulacije

U ime FOI-ja konferenciji prisustvuju dekan prof. dr. sc. Neven Vrček i prodekanica za znanstvenoistraživački rad izv. prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep.

Više informacija o konferenciji pronađite ovdje.

PROGRAM KONFERENCIJE