Fakultet organizacije i informatike i Knjižnica FOI-ja slave 60. rođendan!

Objavljeno: 18.01.2022

Povodom obilježavanja 60. obljetnice osnutka Više ekonomske škole u Varaždinu i 60. obljetnice osnutka Knjižnice u sastavu Škole, Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike izradila je virtualnu izložbu pod nazivom Što se krije u spremištima Knjižnice FOI-ja?.
Izložbom je obuhvaćen vremenski period od osnutka Knjižnice 1962. godine do 1990-ih godina 20. stoljeća, kada je knjižnica u sastavu Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Digitalizirani materijali iz fonda i spremišta Knjižnice Fakulteta organizacije i informatike postali su virtualni izlošci koji korisnicima i javnosti predstavljaju od zaborava sačuvana najstarija izdanja i predmete Knjižnice. Izložba je ujedno i retrospektiva poslovanja Knjižnice i oblikovanja knjižničnog fonda od njezinog osnutka.

Autori izložbe su voditeljica Knjižnice FOI-ja Bernarda Kos, mag. inf., viša knjižničarka, Ladislav Cvetko, knjižničar i Ljiljana Hajdin, knjižničarka.