Čestitamo Svjetski dan učitelja!

Objavljeno: 05.10.2022

Danas, 5. listopada 2022. obilježava se Svjetski dan učitelja. Prigoda je to da se istakne važnost rada svih učitelja i nastavnika te njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini. Tom se prilikom naglašava i važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj.

Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Cilj Svjetskog dana učitelja je mobilizirati podršku za nastavnike kako bi se osiguralo da će učitelji i dalje ispunjavati potrebe budućih generacija te podići obrazovanje na razinu društvene važnosti i izvući učitelje iz poluanonimnosti i dati im društvenu važnost koju zaslužuju. Prigoda je to i za isticanje važnosti rada svih učitelja i nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj.

Obrazovna internacionala (EI), svjetska federacija sindikata stručnjaka u obrazovanju sa sjedištem u Bruxellesu, čvrsto vjeruje da Svjetski dan učitelja treba biti međunarodno priznat i obilježavati se u cijelom svijetu. Napori Obrazovne internacionale i njene 401 članice doprinijeli su međunarodnom priznanju i obilježavanju toga dana širom svijeta.

U nastavku objavljujemo čestitku koju, tim povodom, upućuje Uprava Fakulteta organizacije i informatike:

Svim nastavnicama/nastavnicima, asistenticama/asistentima, kao i ostalim suradnicima koji sudjeluju u nastavi na Fakultetu organizacije i informatike, od srca čestitamo 5. listopada, Svjetski dan učitelja, te se zahvaljujemo na trudu i pažnji koju nesebično iz godine u godinu poklanjate našim studenticama i studentima!

Iskrene čestitke!

Uprava FOI-ja