Best Code Challenge

Otvoreno je treće izdanje programerskog natjecanje BEST Code Challenge!

Znaš programirati? Prijavi se do 10.12.2012, pokaži da si najbolji i osvoji 10.000 kn.

Studentska udruga BEST Zagreb u suradnji s IT tvrtkama organizira od 6. do 20. prosinca studentsko natjecanje u programiranju pod nazivom BEST Code Challenge 3.0. Cilj ovog natjecanja je pružiti mogućnost najboljim programerima da se istaknu te da njihov rad i znanje već za vrijeme studija budu prepoznati od strane istaknutih tvrtki koje se bave razvojem softvera na hrvatskom IT tržištu. Studenti imaju priliku osvojiti vrijedne nagrade u iznosu od 10 000 kn za prvo mjesto, 5 000 kn za drugo i 2 500 za treće mjesto, a jedini je uvjet da studiraju na nekom od hrvatskih sveučilišta, odnosno veleučilišta.

Svečano otvaranje održano je 6. prosinca u galeriji Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu s početkom u 12h. Tvrtke partneri predstavili su se studentima te prezentirali zadatak nakon čega su studenti bili u mogućnosti da u opuštenoj atmosferi popričaju s predstavnicima tvrtki te da ih upitaju sve što ih zanima.

Zadatak za natjecatelje je upload slike s mobilnih uređaja s određenom oznakom i njihov prikaz za webu. Rješenje zadatka moglo bi se koristi za neki događaj, a za koji se zna određena ključna riječ ili oznaka (kao npr. Twitterov “hashtag”). S jedne strane korisnici snimaju slike, označavaju ih i šalju u sustav preko mobilnog uređaja, a s druge strane slike se mogu gledati na webu sustava ili u sklopu nekog drugog weba (“embed”). Prezentaciju zadatka možete pronaći na stranici http://www.best.hr/code-challenge/v3.0/zadatak

Nakon otvaranja natjecatelji imaju 10 dana za samostalno rješavanje zadatka ili u paru s još jednim sudionikom, a predana će rješenja ocijeniti stručni žiri. Proglašenje pobjednika i predaja vrijednih novčanih nagrada bit će 20. prosinca na svečanom zatvaranju. Tvrtke partneri su IT4U, Lemax, Netgen, Pet minuta, Plus, Studio revolucija, Trikoder i UX Passion.