6. Rotary Business Forum pod nazivom 'Obrazovanje za 21. stoljeće' na Fakultetu organizacije i informatike

Objavljeno: 26.09.2017

U subotu 23. rujna na Fakultetu organizacije I informatike održan je 6. Rotary Business Forum pod nazivom 'Obrazovanje za 21. stoljeće'. Organizator događanja bio je Rotary klub Varaždin 1181.

Uzvanike je u ime organizatora pozdravio predsjednik Rotary Cluba Varaždin 1181, Dragutin Hainš, zatim guverner hrvatskog Districta 1913 Dubravko Kušeta, zamjenik gradonačelnika grada Varaždina Zlatan Avar  i dekan Fakulteta organizacije i informatike prof. dr. sc.  Neven Vrček.

Ovim forumom rotarijanska zajednica željela je dati svoj doprinos i uključiti se u raspravu o tome kako trebaju izgledati obrazovanje i obrazovni sustav u Hrvatskoj koji će odgovarati vremenu u kojem živimo sada i onom koje tek dolazi. Što gospodarstvo treba za svoj razvoj? Što nam je potrebno za razvoj cijele naše domovine? Što će, osim plaće, zadržati mlade i obrazovane ljude u Hrvatskoj? Je li reindustrijalizacija pravi odgovor ili napredak treba tražiti u novim industrijama koje se tek rađaju?

Vrlo zanimljivoj raspravi, prijenosu znanja, iskustva i prakse doprinijeli su predavači i panelisti:

• prof. dr. sc. Blaženka Divjak, ministrica znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske (predavanje „Obrazovna reforma – najvažnija reforma u Hrvatskoj“)
  • prof. dr. sc. Ivan Đikić, Sveučilišna bolnica Sveučilišta Goethe u Frankfurtu, (predavanje „Budućnost mladih u Hrvatskoj“)
  • prof. dr. sc. Ivica Puljak, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu (predavanje „Što (još) ne znamo“)
  • Saša Cvetojević, poduzetnik i investitor (predavanje „Budućnost je sada, a gdje smo mi?“)

Ujedno, bila je ovo prilika da predsjedništvo Rotary Cluba Varaždin 1181 putem Skype-a potpiše  trogodišnji ugovor o suradnji s Rotary Clubom iz New Delhia, pri čemu će varaždinski klub financijski potpomagati jedan razred učenika u osnovnoj školi u Indiji. Ugovor je potpisan u sklopu međunarodnog projekta  „KOCISH“.

U realizaciji cijelog događanja pomogli su volonteri Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI-ja.

Hvala Rotary Clubu Varaždin 1181 na organizaciji ovog zanimljivog skupa, svim panelistima na odličnim izlaganjima i posjetiteljima na dolasku.