6. Dan međunarodne suradnje na FOI-u

S veseljem Vas pozivamo na  6. Dan međunarodne suradnje pod nazivom „Godina promjene“, koji će se održati 29. svibnja 2013. na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu. Program će započeti u dvorani 1 izlaganjem Marlies Nijenhuis iz Nizozemske.

Ovogodišnji Dan međunarodne suradnje tematski je posvećen godini promjena u kojoj nas očekuje ulazak u punopravno članstvo Europske unije, novi financijski prospekt Europske unije i novi zakonski okvir znanosti i visokog obrazovanja u Hrvatskoj. Ti događaji uvjetuju niz promjena u načinu financiranja znanstveno-istraživačke djelatnosti, visokog obrazovanja i međunarodne suradnje na nacionalnoj i europskoj razini. Pokušat ćemo dati odgovor na pitanje koliko smo spremni na promjene i kako se njima prilagoditi.

Program će započeti izlaganjem Marlies Nijenhuis iz Nizozemske. Gospođa Nijenhuis voditeljica je Ureda za međunarodnu suradnju na Hogeschool van Amsterdam s kojim FOI ima sklopljen Erasmus bilateralni ugovor i odličnu suradnju, između ostaloga i na vrlo uspješnom projektu E-Discovery. Nakon toga će gospođa Loredana Maravić iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta predstaviti Erasmus za sve - Program za obrazovanje i mlade EU u novom programskom razdoblju.

Drugi dio ovogodišnjeg Dana međunarodne suradnje posvećen je novom programskom razdoblju EU u znanstveno-istraživačkom dijelu. Gospođa Ebonita Ćurković iz Poslovno-inovacijske agencije Republike Hrvatske (BICRO) predstavit će Horizon 2020 s posebnim osvrtom na novosti u području informacijsko-komunikacijskih tehnologija. Slijedi panel diskusija „Jesmo li spremni za promjene“ koju će moderirati prof.dr.sc. Diana Šimić, prodekanica za znanstvenoistraživački rad FOI-a, a sudjelovat će: Loredana Maravić iz MZOS-a, prof.dr.sc. Blaženka Divjak, prorektorica za studente i studije Sveučilišta u Zagrebu, Ebonita Ćurković iz BICRO-a, dr.phil. Branka Roščić, voditeljica Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu, te mr.sc. Andrija Petrović, direktor Tehnološkog parka Varaždin.

U završnom dijelu programa bit će predstavljeni naši primjeri dobre praske. Na početku će doc.dr.sc. Igor Balaban predstaviti LLP projekt EPNET u kojem je FOI koordinator. Zatim će svoja iskustva predstaviti Danka Patafta i Dino Alagić, studenti koji su sudjelovali u E-Discovery  seminaru, Sunčica Pavetić i Vedrana Premužić predstavit će iskustvo s Erasmus stručnom praksom, a asistenti Boris Tomaš i Ivan Švogor ispričat će svoja iskustva s istraživačkih boravaka u inozemstvu.

Pozivamo sve zainteresirane studente, nastavnike i istraživače, te ostale djelatnike FOI-a, da nam se pridruže. Vidimo se na 6. Danu međunarodne suradnje!

Dan međunarodne suranje 2013