Pilot-projekt e-Škole osvojio je nagradu za najbolji projekt u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu. Voditelj projekta je CARNET, a Fakultet organizacije i informatike za vrijeme provođenja pilot projekta e-Škole bio je jedini akademski partner te su članovi projektnog tima sudjelovali u gotovo svim fazama realizacije pilot projekta. Voditelji pilot projekta, a trenutno i aktualnog projekta e-Škole na FOI-ju su prof. dr. sc. Vjeran Strahonja (projekt A) i prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep (projekt B).

16.10.2020, 09:04

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u zagrebu objavljuje natječaj za radno mjesto PROJEKTNI ASISTENT – 1 IZVRŠITELJ na određeno vrijeme u sklopu programa “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće” odnosno druge faze „e-Škole: Razvoj sustava digitalno zrelih škola (II. faza)”, projekt B. Natječaj je objavljen u NN broj 106/2020 od 30. rujna 2002. i rok za prijavu je 8. listopada 2020.

01.10.2020, 18:37

U utorak, 22. rujna 2020. na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) u Varaždinu održan je kick off projekta 'Study4Career: Razvoj cjelovite podrške ranom razvoju karijera studenata Fakulteta organizacije i informatike', na kojem su sudjelovali predstavnici projektnih partnera – FOI-ja, agencije Northwest, Tehnološkog parka Varaždin i Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).

U utorak, 22. rujna održan je online početni sastanak projekta IC4HEDS u sklopu Interreg programa prekogranične suradnje Mađarska-Hrvatska. Projekt je financiran sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj (European regional development fund).

24.09.2020, 15:21

U okviru Horizon2020 – Twinning projekta "TODO - Twinning Open Data Operational", koji je započeo sa svojim aktivnostima u listopadu 2019. godine, u tjednu od 7. do 11. rujna 2020. održana je ljetna škola.

11.09.2020, 08:01

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu je u petak, 28. kolovoza 2020., potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za provedbu druge faze programa „e-Škole Razvoj sustava digitalno zrelih škola (II. faza)“. Opći cilj programa e-Škole pridonosi jačanju kapaciteta osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovnog sustava s ciljem osposobljavanja učenika za tržište rada, daljnje školovanje i cjeloživotno učenje.

31.08.2020, 08:39

Poštovane kolegice i kolege, otvoren je drugi poziv za prijave za program edukacija iz poduzetničkih vještina u okviru projekta Women in Business kojeg provodi Tehnološki park Varaždin u suradnji s partnerima iz Dunavske regije. Više detalja pročitajte u nastavku.

19.08.2020, 09:36

Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike, Varaždin, raspisuje Natječaj za izbor za jednog suradnika u suradničko zvanje i radno mjesto asistenta na projektu Hrvatske zaklade za znanost – za područje društvenih znanosti, polje informacijske i komunikacijske znanosti, na O_HAI4Games – Orkestracija hibridnih metoda umjetne inteligencije u računalnim igrama. Natječaj je objavljen u NN 87/20 dana 29. srpnja 2020. godine.

30.07.2020, 14:05

Fakultet organizacije i informatike je projektni partner na projektu Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 6.

Na projektu E-Digilit 31. svibnja 2020. završilo je prvo izvještajno razdoblje. Projekt traje do 28. veljače 2022. godine, a uključuje partnere iz Turske, Španjolske, Engleske i Hrvatske. Glavni cilj projekta je razviti okruženje za unapređenje digitalne pismenosti u kontekstu digitalne transformacije u visokoškolskom obrazovanju, pridonijeti jačanju kapaciteta visokih učilišta u smislu digitalne pismenosti, olakšati pristup izvorima unapređenja digitalne pismenosti te time omogućiti unapređivanje digitalne pismenosti studenata.

02.07.2020, 09:24