Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom

Poštovane kolegice i kolege, obavještavamo Vas da u okviru Sveučilišta postoji interdisciplinarni predmet „Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom“. Predmet je  namijenjen svim studentima koji su upisani na bilo koju sastavnicu Sveučilišta u Zagrebu na preddiplomskoj, diplomskoj ili poslijediplomskoj razini studija.

Uvjet za upis predmeta je poznavanje studenta/ice s invaliditetom kojem je potrebna vršnjačka potpora te koji pristaje da mu student/ica koji upisuje predemt bude student/ica asistent/ica („par“). Isto tako, potrebno je da „par“ bude s istog studijskog programa (i iste razine studija s obzirom na upisani semestar/godinu). Za potrebe upisa ovog predmeta skupinu studenata s invaliditetom definiraju studenti s oštećenjima vida (slijepi i slabovidni), studenti s oštećenjima sluha (gluhi, nagluhi i gluhoslijepi) i studenti s tjelesnim invaliditetom (motoričkim oštećenjima i kroničnim bolestima).

Predmet se održava u dva dijela – pripremna radionica (15 P i 30 V, tijekom dva vikenda u Zagrebu) i pružanje vršnjačke potpore (5 sati tjedno tijekom semestra sukladno individualnom planu) plus dva sata grupne konzultacije svaki drugi tjedan kroz osobne kontakte i putem e učenja. Nositeljica predmeta je prof.dr.sc. Lelia Kiš Glavaš s Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Molimo zainteresirane studente da se prije upisa na predmet jave koordinatorici studenata s invaliditetom, doc.dr.sc. Violeti Vidaček-Hainš (vvidacek@foi.hr).