VOOGLE startUP kutak

Dana 30.11.2012. u 18:00 u konferencijskoj dvorani Tehnološkog parka Varaždin, Zagrebačka 89 održat će se prvi VOOGLE startUP kutak. Događaj je to kojim će se označiti pokretanje niza aktivnosti za promicanje i potporu razvoja inovativnog poduzetništva. VOOGLE startUP kutak namijenjen je svakome tko je otvoren za nove ideje, znanja i iskustva, a spreman je svoja znanja i iskustva podijeliti s ljudima sličnih interesa i djelovanja.

Sudionicima ovog događaja Saša Cvjetojević iz CRANE-a predstavit će tipove i faze projekata u koje ulažu hrvatski poslovni anđeli. Varaždinsku tvrtku Evolva i njihov Evolution framework predstavit će Matija Tomašković, dok će Filip Topol predstaviti zagrebačku tvrtku i Studio s rješenjima Mediatoolkit i Socialnumbers. Berislav Marszalek iz tvrtke Entrio iznijet će iskustva svoje tvrtke s puta od studentskog natjecanja do investicije poslovnih anđela. Tovarna podjemov iz Maribora predstavit će nam širok spektar programa za startupove u Sloveniji, od kojih su neki dostupni i hrvatskim tvrtkama.

Ovotjedni VOOGLE startUP kutak prvi je u nizu mjesečnih događanja sličnog tipa. Pokretači ove inicijative u planu imaju organizaciju radionica vezanih uz aktualne natječaje, predstavljanje izvora poticaja i financiranja, predstavljanja uspješnih startup primjera i slično. Svako od budućih događanja uključivat će sudjelovanje partnera iz Slovenije s ciljem prijenosa znanja i iskustava. Prekogranična suradnja Slovenija-Hrvatska podržana je projektom INTERINO, financiranim iz programa IPA CBC. Članovi konzorcija ovog projekta su i strateški partneri VOOGLE startUP kutka, Tehnološki park Varaždin i Tovarna podjemov Maribor. U ulozi strateških partnera pojavljuju se i CRANE – Hrvatska mreža poslovnih anđela, CISEX – Hrvatski nezavisni izvoznici softvera, FOI – Fakultet organizacije i informatike te PMI ogranak Hrvatska – Udruga za projekt menadžment.

Sudjelovanje na događaju je besplatno, a prijaviti se može preko voogle.com.hr.

AGENDA

18:00 VOOGLE startUP kutak – predstavljanje aktivnosti

18:15 Hrvatska mreža poslovnih anđela (CRANE) – Kako do investicije poslovnih anđela

18:30 Tovarna podjemov Maribor – Programi startup potpore u Sloveniji