Stipendije za EFA 2013

Europski Forum Alpbach (EFA) objavio je natječaj za dodjelu stipendija za EFA 2013., koji će se ove godine održati od 12. do 31. kolovoza u Alpbachu, mjestu u austrijskoj pokrajini Tirol. Krovna tema ovogodišnjeg Foruma je „Experiences and Values“. Rok za prijavu: 2. svibnja 2013.

Najznačajnija austrijska konferencija, tzv. „Think Tank“, koja se svake godine održava u isto vrijeme, ove godine traje puna 3 tjedna. U okviru konferencije EFA 2013 održat će se:

• 8 SIMPOZIJA,
  • 16 SEMINARA
  • 2 LJETNE ŠKOLE.

Tematska područja:

• EUROPSKO PRAVO
  • MEDICINA
  • EKONOMIJA
  • TEHNOLOGIJA
  • FINANCIJSKA TRŽIŠTA
  • POLITIKA
  • KULTURA
  • ARHITEKTURA
  • KNJIŽEVNOST ITD.

Jezici: ENGLESKI I/ILI NJEMAČKI (pretežito engleski; djelomično uz simultani prijevod na engleski /njemački)

EFA svake godine okuplja oko 4.000 ljudi, od kojih je cca 600 stipendista, najvećim dijelom iz Europe.

Prijaviti se mogu svi studenti i osobe koje su već diplomirale u dobi do 30 godina.

Vrste stipendija za koje se može prijaviti:

• stipendija za seminare i simpozije (12.– 31.8.)
  • stipendija za jednu od ljetnih škola (12. – 31.8.)

Stipendija pokriva:

• Troškove sudjelovanja u visini 550,- EUR
  • Ovisno o financijskoj situaciji kandidata, EFA stipendistu može odobriti pokriće troška za smještaj u visini 21,00 EUR / noć. Smještaj organizira EFA u obližnjim pansionima; dvokrevetne sobe; bed & breakfast.
  • Ovisno o financijskoj situaciji kandidata, EFA stipendistu može odobriti isplatu džeparca u visini 17,00 EUR / dan. Džeparac se isplaćuje na ruke pri odlasku iz Alpbacha.

Napomene: troškovi prijevoza iz Hrvatske do Alpbacha i natrag nisu pokriveni stipendijom.

Sudjelovanje na cijelom ili dijelu Foruma moguće je i u privatnom aranžmanu - zainteresirani se mogu javiti na office@kah.hr

Rok za prijave je 2. svibnja 2013. (gleda se pečat pošte)! Prijava je isključivo poštanskim putem. Prednost imaju oni kandidati koji se prijave za cjelokupno trajanje Europskog Foruma Alpbach. Više informacija može se naći na službenim stranicama Europskog Foruma Alpbach.