Prof.dr. Dieter Hertweck posjetio FOI

Objavljeno: 21.02.2018

Prof. dr. Dieter Hertweck iz Herman-Hollerith istraživačkog centra na Sveučilištu u Reutlingenu, u Njemačkoj tijekom svog studijskog boravka u Hrvatskoj posjetio je Fakultet organizacije i informatike. Prof. Hertweck član je projektnog tima Interreg projekta Digitrans kojega na FOI-ju vodi prof. dr. sc. Vjeran Strahonja.

Sastanak s prof. Hertweckom održali su članovi projektnog tima projekta Digitrans na FOI-ju prodekanica za znanost izv. prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, izv. prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, doc. dr. sc. Katarina Tomičić Pupek, doc. dr. sc. Martina Tomičić Furjan, mr. sc. Lana Škvorc i Karlo Nadoveza. Tijekom sastanka prodekanica Begičević Ređep predstavila je dosadašnje aktivnosti na projektu e-Škole i obrazovni sustav RH što je rezultiralo razmjenom kontakata i dogovorom za buduću suradnju i predstavljanje rezultata projekta e-Škole u njemačkom Ministarstvu obrazovanja. Članovi projektnog tima Digitrans predstavili su ostale projekte koji se provode na fakultetu, a vezani su uz digitalnu transformaciju, kao i metode koje se poučavaju na predmetima unutar studijskih programa FOI-ja. Razgovaralo se i o najjačim industrijskim granama, poduzetničkom sektoru i otvorenim pitanjima i problematici  ove regije u svrhu povezivanja zajedničkih interesa u budućim projektnim prijavama. Sastanak je rezultirao dogovorom za predstavljanje istraživačkih aktivnosti Herman-Hollerith istraživačkog centra koje bi se trebalo održati u travnju na Fakultetu organizacije i informatike. U tijeku je osnivanje dunavske digitalne radne skupine, koja će se baviti područjem konkurentnost poduzeća. Sastanak njemačkog i hrvatskog ministarstva gospodarstva održat će se u Zagrebu tijekom travnja 2018., a član dunavske digitalne radne skupine bit će i prof. dr. sc. Vjeran Strahonja ispred Fakulteta organizacije i informatike.