Prof. dr. sc. Stjepan Lakušić novoizabrani je rektor Sveučilišta u Zagrebu

Objavljeno: 02.03.2022

Prof. dr. sc. Stjepan Lakušić novoizabrani je rektor Sveučilišta u Zagrebu za sljedeće mandatno razdoblje. Od ukupno 70 izabranih članova Senata Sveučilišta u Zagrebu sjednici su prisustvovali svi članovi, a prof. dr. sc. Stjepan Lakušić dobio je povjerenje četvrdeset i troje članova.

Nakon prvog izbornoga kruga, u kojem je sudjelovalo četvero kandidata, u drugi je krug ušlo njih dvoje: prof. dr. sc. Mirjana Hruškar i prof. dr. sc. Stjepan Lakušić. U drugom izbornom krugu prof. dr. sc. Stjepan Lakušić dobio je 43 glasa, a njegova protukandidatkinja prof. dr. sc. Mirjana Hruškar osvojila je 26 glasova, dok je jedan glasački listić bio nevažeći.

Profesor Stjepan Lakušić rođen je 31. kolovoza 1968. godine u Slavonskom Brodu. Diplomirao je na Građevinskom fakultetu u Zagrebu, prometno usmjerenje, 1994. godine. Na istom fakultetu zaposlen je u zvanju znanstvenog novaka-asistenta na Zavodu za prometnice. Akademski stupanj doktora znanosti stekao je 2003. godine, a nastavom se bavi od 1995./96. godine. Bio je gostujući nastavnik na Građevinskom fakultetu u Rijeci te u Skopju. Od akademske godine 2004./2005. predaje na poslijediplomskom doktorskom studiju Građevinskog fakulteta u Zagrebu, od 2014./15. bio je prodekan za znanost Građevinskog fakulteta, a dekan od 2018. godine.

Lakušić je objavio 26 znanstvenih radova u međunarodnim i domaćim časopisima, 120 radova u zbornicima međunarodnih i domaćih znanstvenih skupova. Objavio je 35 poglavlja u knjigama, sudjelovao na 76 međunarodnih te na 19 domaćih znanstvenih skupova. Urednik je 13 knjiga te je glavni urednik časopisa Građevinar.

Prof. dr. sc. Stjepan Lakušić svoje mandatno razdoblje započet će 1. listopada 2022.