Privremeni pristup bazama EBSCO Information Services

Objavljeno: 24.10.2017

EBSCO Information Services je za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu otvorio probni pristup sljedećim bazama podataka:

Academic Search Ultimate – baza podataka s cjelovitim tekstom koja sadrži časopise, izvješća, knjige i videozapise s područja astronomije, antropologije, biomedicine, inženjerstva, zdravstva, prava, matematike, farmakologije, ženskih studija, zoologije i dr. Uključuje 10 021 aktivnih časopisa s cjelovitim tekstom od kojih je 5 254 indeksirano u Web of Science ili Scopusu.

Business Source Ultimate – baza podataka s cjelovitim tekstom koja pokriva područja računovodstva, financija, bankarstva, marketinga, menadžmenta i srodna područja. Baza sadrži i studije slučaja, ekonomske izvještaje zemalja i profile tvrtki, kao i intervjue s rukovoditeljima i analitičarima. Baza uključuje 3 507 časopisa s cjelovitim tekstom od kojih je 1 103 indeksirano u Web of Science ili Scopusu.

Sociology Source Ultimate – baza podataka s cjelovitim tekstom koja pokriva područje sociologije i srodnih tema (rodni identitet, brak i obitelj, demografija, politička sociologija, religija, sociokulturna antropologija). Baza obuhvaća 1 072 aktivnih naslova časopisa s cjelovitim tekstom od kojih je 601 indeksirano u Web of Science ili Scopusu, a također indeksira i knjige, monografije, radove s konferencija i druge publikacije.

CINAHL Plus with Full Text – baza podataka s cjelovitim tekstom koja obuhvaća širok spektar tema uključujući sestrinstvo, biomedicinu, knjižnice u zdravstvu, alternativnu/komplementarnu medicinu, zdravlje potrošača i još 17 srodnih zdravstvenih disciplina. Baza sadrži cjeloviti tekst za više od 770 časopisa te indeksira više od 5.500 časopisa za područje sestrinstva i srodnih disciplina. Dodatni materijali uključuju evidence-based care sheets (sažetke o najnovijim rezultatima istraživanja, statistikama i referencama na određenu temu), kratke tečajeve i obrazovne module.

Navedene baze dostupne su putem stranice knjižnice Privremeni pristup bazama podataka ili putem sučelja EBSCOhost.

Probni pristup traje do 22. siječnja 2018. godine.

Dodatne informacije o ovim bazama podataka u probnom pristupu te pomoć u njihovom korištenju možete dobiti sudjelovanjem u webinarima koji će se održavati prema sljedećem rasporedu.