Dejan Petrović je redovni profesor na Katedri za menadžment i upravljanje projektima na Fakultetu organizacionih nauka Sveučilišta u Beogradu. U svom radnom vijeku bio je na specijalizaciji u SAD i radio kao gostujući profesor na nekolicini sveučilišta u zemlji i inozemstvu. Objavio je više knjiga i monografija od međunarodnog i nacionalnog značaja, a samostalno i u suradnji sa drugim autorima objavio je više znanstvenih i stručnih radova na domaćim i međunarodnim konferencijama, kao i u časopisima od znanstvenog i stručnog značaja. Održao je nekoliko uvodnih predavanja na konferencijama u zemlji i inozemstvu, a bio je i predsjednik ili član više programskih i organizacijskih odbora domaćih i međunarodnih konferencija. Urednik je časopisa Tehnika – u sekciji Menadžment te je član uredništva više međunarodnih i domaćih časopisa: Project network, International Journal of Strategic Management and Decision Support Sistems in Strategic Management, Economics i Letopis Ekonomskog fakulteta u Subotici. Bio je projektni menadžer ili član tima na velikom broju domaćih i međunarodnih znanstveno-istraživačkih i drugih projekata. Surađuje s velikim brojem domaćih i stranih organizacija, a angažiran je kao stalni ili povremeni konzultant od strane više vodećih organizacija u javnom i privatnom sektoru. Njegovi istraživački interesi obuhvaćaju menadžment, upravljanje projektima, strateški menadžment, procjenu projekata i upravljanje promjenama.
Zorica Mitrović je docentica na Katedri za menadžment i upravljanje projektima na Fakultetu organizacionih nauka Sveučilišta u Beogradu. Kao voditelj Centra za profesionalnu certifikaciju menadžera, odgovorna je za organizaciju i provođenje obuke u području menadžmenta i specijaliziranih menadžment disciplina, sa fokusom na projektni i strateški menadžment. Aktivnosti uključuju procjenu potreba i prilagođavanje obuka i osiguravanje kvalitete obuka u skladu sa profesionalnim standardima. Sudjelovala je kao voditelj, koordinator ili član tima na brojnim domaćim i međunarodnim komercijalnim i znanstveno-istraživačkim projektima. Surađuje sa brojnim domaćim i međunarodnim organizacijama te je angažirana kao konsultant od strane vodećih organizacija u privatnom i javnom sektoru. Njeni istraživački interesi obuhvaćaju upravljanje projektima, strateški menadžment i upravljanje investicijama.
Predavanje će biti na srpskom jeziku, a predviđeno trajanje je 90 minuta. Otvoreno je za sve zainteresirane te se posebno pozivaju mlađi suradnici Fakulteta. Na predavanje se možete prijaviti kroz sustav Events na linku do utorka 10. prosinca 2024. do 12:00 sati.
Opis predavanja
Svjetska zdravstvena organizacija u svom priručniku (WHOQOL User Manual, 2012) kvalitetu života definira kao našu percepciju vlastitog položaja u životu u odnosu na ciljeve, očekivanja, standarde i težnje, uzimajući u obzir kontekst kulture i sustava vrijednosti. U istom priručniku, zdravlje se promatra kao složen fenomen, koji nije samo odsutnost bolesti, već je ključan aspekt pozitivnih emocionalnih iskustava, poput subjektivnog doživljaja blagostanja. U okviru projekta SHINE (www.shine.edu.rs), u prethodne tri godine istraživano je zadovoljstvo životom kao mjerljiva vrijednost u kontekstu održivog nacionalnog razvoja, s ciljem da se razvije efikasniji model za unapređenje života mladih. Fokus istraživanja bio je na prikupljanju podataka o tome koliko su mladi, posebno studenti, zadovoljni svojim životima – kako u cjelini, tako i u specifičnim područjima. Na predavanju će biti predstavljeni ključni rezultati istraživanja, uključujući utjecaj angažmana u akademskim i izvannastavnim aktivnostima na kvalitetu i zadovoljstvo životom studenata. Prikazat će se razlike u zadovoljstvu životom u odnosu na geografsko podrijetlo, spol ili instituciju na kojoj ispitanici studiraju. Također, analizirat će se kako kvaliteta nastave, podrška nastavnika i obrazovnih institucija, kao i sudjelovanje u različitim aktivnostima, mogu doprinijeti osjećaju kvalitete i zadovoljstva životom kod mladih.