Objavljen je natječaj za dodjeljivanje državnih stipendija za 2015. godinu

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta objavilo je u petak, 28. studenoga 2014. godine Natječaj za dodjeljivanje minimalno 5.000 državnih stipendija (sukladno osiguranim sredstvima u Državnome proračunu) redovitim studentima visokih učilišta u Republici Hrvatskoj i studentima s invaliditetom poslijediplomskih sveučilišnih studija za 2015. godinu.

Također s velikim ponosom se ističe da je Ministarstvo uspjelo osigurati 100% povećanje broja stipendija (u odnosu na 2014. godinu) i značajno povećanje osiguranih sredstava u Državnom proračunu za tu namjenu s posebnim naglaskom da je najveći dio stipendija usmjeren prema studentima slabijega socio-ekonomskog statusa kako bi se olakšao pristup, sudjelovanje i uspješno završavanje studija mladima iz te skupine.

Natječaj je dostupan na službenim Web stranicama Ministarstva na sljedećem linku.

NATJEČAJ ZA DODJELJIVANJE DRŽAVNIH STIPENDIJA ZA 2015. GODINU