Konferencija “Indeks digitalizacije – potencijal i prepreke bržem rastu”

Objavljeno: 26.06.2018

Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu kao jedan od suorganizatora uz Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Ekonomski institut te Ekonomski fakultet u Rijeci, poziva Vas na konferenciju „Indeks digitalizacije – potencijal i prepreke bržem rastu“.

Konferencija će se održati 2. srpnja 2018. u 12:00 sati na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, Trg Johna Kennedyja 6, U Kongresnoj dvorani.

Domaćin konferencije je Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, a na konferenciji će po prvi put kod nas biti predstavljeni ključni nalazi o stupnju digitaliziranosti Hrvatske, u sklopu šire međunarodne studije ”Utjecaj digitalne transformacije na zemlje Zapadnog Balkana”. Riječ je o prvoj studiji koja je izračunala indekse digitalizacije šest zemalja Zapadnog Balkana i stavila ih u međusobni odnos. Studija je potvrdila snažan poticaj digitalizacije gospodarskom i društvenom razvoju. Izračunato je da povećanje opće razine digitalizacije od 10% trajno povećava stopu rasta BDP-a za 0,63% te da povećanje digitalizacije od 1% u proizvodnim poduzećima trajno povećava zaposlenost za 1,2%. Bit će predstavljene i konkretne preporuke za otklanjanje prepreka koje usporavaju digitalni razvoj Hrvatske.

Studiju koja je nastala u organizaciji regionalne inicijative WB6 o digitalizaciji Zapadnog Balkana predstavit će voditelji istraživanja:

• Dr. sc. Maruška Vizek, ravnateljica Ekonomskog Instituta, Zagreb
  • Prof. Florian Bieber, voditelj Centra za studije o jugoistočnoj Europi Sveučilišta u Grazu

Nakon predstavljanja studije održat će se zanimljiva panel rasprava o rezultatima studije u kojoj će ključni dionici u procesu digitalizacije Hrvatske podijeliti svoja viđenja kako možemo ubrzati proces digitalizacije i iskoristiti njen puni potencijal. Jedan od panelista biti će i prof. dr. sc Neven Vrček, Dekan Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Molimo da svoj dolazak potvrdite na e-mail iobad@net.efzg.hr i mmazar@net.efzg.hr najkasnije do utorka 26. lipnja.

POZIV NA KONFERENCIJU

PROGRAM KONFERENCIJE