Kolegij "Strukture podataka" osvojio nagradu!

Kolegij Strukture podataka s Fakulteta organizacije i informatike osvojio je Nagradu za uporabu društvenog softvera u e-kolegiju na Sveučilištu u Zagrebu za akademsku godinu 2010./2011. Autor e-kolegija je Tihomir Orehovački, mag. inf., dok je u izradi nastavnih materijala sudjelovao i nositelj sveučilišnog kolegija prof. dr. sc. Mirko Čubrilo.

Obrazloženje ocjenjivačkog suda:

Kolegij „Strukture podataka“ izvodi se  na preddiplomskom sveučilišnom studiju Informacijski sustavi kao obavezni predmet a na preddiplomskom sveučilišnom studiju Poslovni sustavi kao izborni predmet na drugoj godini studija. Kolegij je pohađalo 149 studenata. U kolegij je implementirano e-učenje u mješovitom obliku a koriste se sustav za e-učenje Moodle te Web 2.0 aplikacije posebice Wiki koji je postavljen kao web mjesto koje kroz integraciju teorijskih i praktičnih artefakata omogućava cjeloživotno učenje studentima FOI-ja ali i ostalim zainteresiranima. Implementacijom velikog broja raznovrsnih web 2.0 aplikacija, studenti su u seminarima pomoću njih izrađivali mentalne mape te dijagram toka algoritamskog rješenja problema. Također, programska rješenja su objavljivali na specijaliziranim društvenim mrežama te ih međusobno komentirali, a izrađivali su i RSS kanal wiki stranica (svojih i kolega) te različitih web izvora koji su bili tematski vezani uz seminarski zadatak. Ovaj način korištenja Web 2.0 aplikacija omogućio je model učenja usmjeren na studente i njihove kompetencije te potiče njihovu kreativnost.

banner

Tehnička izvedba e-kolegija (server za wiki sustav) financirana je sredstvima iProjekta „Portal za testiranje i promociju edukacije pomoću Web 2.0 alata“ čiji je voditelj prof. dr. sc. Goran Bubaš.

Nagrada za multimedijske sadržaje u e-kolegiju biti će dodijeljena kolegiju „Signali i sustavi“ s Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu.

Detalje o natječaju i rezultatima možete pogledati ovdje.

alati web 2.0