Jubilarno izdanje znanstvenog časopisa Fakulteta organizacije i informatike

Već trideset i pet godina Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu kontinuirano objavljuje znanstveni časopis Journal of Information and Organizational Scinces, popularno nazvan JIOS. Časopis je međunarodnog karaktera, a jubilarni volumen 35, broj 1 (2011)  upravo je izašao iz tiska

Časopis Journal of Information and Organizational Sciences objavljuje izvorne znanstvene radove, prethodna priopćenja, pregledne radove i stručne radove iz područja informacijskih i organizacijskih znanosti kako domaćih tako i stranih autora.

Utemeljen davne 1977. godine časopis je nekoliko puta mijenjao naziv. Pod nazivom Zbornik radova izlazio je do 1998. godine kada mijenja naziv u Zbornik radova : journal of information and organizational sciences. Od 2002.-2007. godine časopis izlazi pod nazivom Journal of Information and Organizational Sciences : JIOS. 2008. godine časopis mijenja naziv u Journal of Information and Organizational Sciences, ISSN 1846-3312, a iste godine izlazi i u elektroničkom obliku sa slobodnim pristupom, e-ISSN 1846-9418, dostupan na http://jios.foi.hr/index.php/jios/index.

Journal of Information and Organizational Sciences je indeksiran u Hrčku – portalu znanstvenih časopisa Republike Hrvatske te u sedam svjetskih baza podataka, a trenutno traje postupak uvrštavanja u EBSCO-vu bazu Library, Information Science & Technology Abstracts™ (LISTA) i bazu Scopus.