FOI predstavljen na Smotri Sveučilišta u Zagrebu

Objavljeno: 26.11.2018

Fakultet organizacije i informatike i ove se godine uspješno predstavio na Smotri Sveučilišta u Zagrebu. Smotra se održala u prostorima Studentskog centra u Zagrebu od 22. do 24. studenog 2018.

Smotra Sveučilišta organizira se za učenike završnih razreda srednjih škola, studente i ostale zainteresirane za studijske programe, dostignuća, opremljenost, nastavni plan, preddiplomske, diplomske ili poslijediplomske studije Sveučilišta u Zagrebu, ali i drugih sveučilišta u Republici Hrvatskoj.

Izložbeni prostor FOI-ja obilježen je retro temom 90-ih godina gdje su studentice i studenti FOI-ja (Dora Ćurković, Ivana Sitarić, Sara Filipović, Dario Poje i Filip Novački) te predstavnici Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK), uveli posjetitelje u svijet tehnologija koje su danas već zaboravljene.

Izložbeni prostor bio je odlično posjećen zbog monštva zanimljivih aktivnosti kroz koje su se posjetitelji prisjetili masivnih mobitela malih ekrana, disketa, dlanovnika, video igara, popularnih filmova, a moglo se i zaplesati uz retro hitove na improviziranom plesnom podiju. Najaktivniji posjetitelji sudjelovali su u kratkom kvizu te osvojili promotivne materijale FOI-ja, od kojih je najtraženija bila štedna kasica.

Osim tehnologija iz 90-ih godina FOI se predstavio IoT projektima izrađenih pomoću LittleBits elektroničkih elemenata, čitačem moždanih vijuga Neuro Sky te računalnih igrica koje su izradili studenti diplomskih studija FOI-ja. Paralelno predstavljanjima putem izložbenog prostora, FOI se predstavio posjetiteljima i na glavnoj pozornici kroz interaktivni razgovor studenata i zaposlenika Fakulteta. Posljedni dan obilježila je panel rasprava predstavnika fakulteta Sveučilišta, na kojoj je dekan Fakulteta organizacije i informatike prof. dr. sc. Neven Vrček predstavio prednosti studiranja na FOI-ju, ali i mnoštvo prilika koje se nude studentima nakon diplome.

Vesela timska atmosfera predstavnika Fakulteta na Smotri se odrazila u promociji prema maturantima, ali i kolegama s drugih fakulteta, te vjerujemo da je FOI uspješno potaknuo mlade srednjoškolce da svoju karijeru razvijaju u ICT smjeru te poduzetništvu uz podršku informacijskih tehnologija.