FOI na Smotri Sveučilišta u Zagrebu

Fakultet organizacije i informatike i ove se godine vrlo uspješno predstavlja na Smotri Sveučilišta u Zagrebu koja se održava u prostorima Studentskog centra u Zagrebu od 15. -17. studenoga 2012.

Sedamnaestu po redu Smotru Sveučilišta u Zagrebu svečano je otvorio rektor Sveučilišta u Zagrebu prof.dr.sc. Aleksa Bjeliš, a uz njega posjetiteljima se obratila i prorektorica za studente i studije prof.dr.sc. Blaženka Divjak. Nakon službenog otvaranja, uslijedilo je predstavljanje sastavnica. Od strane FOI-a, u razgovoru s voditeljima programa sudjelovali su dekan Fakultetaprof.dr.sc. Vjeran Strahonja, student diplomskog studija na FOI-u Danijel Dadović i voditeljica Centra za razvoj karijera i potporu studentima Katarina Pažur. Sjajno su predstavili naš fakultet, njegove studije i program, a osobito studentske aktivnosti (međunarodnu mobilnost, sudjelovanje u raznim domaćim i međunarodnim natjecanjima itd.) i formalnu podršku koju FOI pruža svojim studentima kako bi lakše prolazili kroz sve studentske obveze, pronašli ono u čemu su najbolji i kasnije lakše pronašli odgovarajuće zaposlenje. Osobito je istaknuto kako FOI u tome prednjači među fakultetima Sveučilišta u Zagrebu. Nakon intervjua prikazan je promotivni video FOI-a kojeg je osmislio i izradio Boris Tomaš, asistent.

Štand FOI-a odlično je posjećen, kako zbog mnoštva zanimljivih aktivnosti koje su se na njemu odvijale, tako i zbog nagrada koje su posjetitelji mogli osvojiti. Popularne su bile kompjuterske igrice koje su programirali Ivan Švogor i Dejan Martinčević, zaposlenici Centra za razvoj programskih proizvoda te Zlatko Stapić, asistent. Nagrade su bile šarolike, od jako popularnih i dobro poznatih FOI anti-stres loptica i nove zanimljivosti - igračke jo-jo do kemijskih olovaka, vezica i bilježnica.

Svi zainteresirani učenici i roditelji na štandu su iz prve ruke mogli dobiti informacije o kriterijima za upise, studijima i studiranju na FOI-u, kao i o studentskom životu u Varaždinu, od studenata diplomskih studija: Bojane Grobenski, Melite Pauletić, Danijela Dadovića, Matije Plastića, Bogdana Okreše Đurića i Zrinke Šajn.

Smotra je ove godine koncipirana na nešto drugačiji način nego prošlih godina, te je posvećena i sadašnjim studentima pa su osobito istaknute teme o podršci u razvoju i upravljanju karijerom, snalaženju na tržištu rada i o zapošljavanju, čime se želi poručiti kako već izborom studija i upisom započinje profesionalni razvoj svakoga pojedinca te da je tijekom studiranja, pored stručnih znanja, važno poticati osobni rast, odgovornost i samostalnost te razvijati kreativnost i inovativnost. Glavni je moto ovogodišnje Smotre: Ulaz u studij - početak razvoja karijere.

Smotra je posjetiteljima otvorena u četvrtak i petak 15. i 16. studenoga 2012. od 10 do 18 sati te u subotu 17. studenoga od 9 do 15 sati. Ulaz na Smotru je besplatan.

FOI tim s prorektoricom Divjak (1) Predstavljanje FOI-a FOI promo materijali