FOI-ju odobrena financijska sredstva za članstvo u prestižnoj organizaciji W3C

Objavljeno: 12.10.2017

Fakultetu  organizacije i informatike prema Odluci o financijskoj potpori javnim znanstvenim institutima, javnim sveučilištima i znanstvenim te znanstvenostručnim udrugama za plaćanje članarine u međunarodnim znanstvenoistraživačkim tijelima (MZIT) za 2017. godinu odobrena su sredstva za financijsku potporu u iznosu od 58.500 kuna kojom je našoj instituciji omogućeno članstvo u prestižnoj organizaciji World Wide Web Consortium (poznatija kao W3C), a koja se bavi standardizacijom tehnologija korištenih na webu.

Ovim je članstvom FOI-ju omogućena suradnja i partnerstvo s nekim od najvećih poduzeća u IT sektoru: Adobe, Apple, IBM, Macromedia, Microsoft i Sun Microsystems.

W3C su 1994. godine na inicijativu autora weba Tima Berners-Leeja osnovali Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Europska organizacija za nuklearna istraživanja (CERN).