FOI-jeve asistentice na dvotjednoj start-up edukaciji COGSTEPS u Ljubljani

Asistentice FOI-ja Tena Jagačić i Ivana Fojs sudjeluju na dvotjednoj start-up edukaciji u Ljubljani, u sklopu Erasmus+ projekta Crossing the Gap: Startup obrazovanje i podrška doktorandima, istraživačima i znanstvenicima (COGSTEPS). Projektom koordinira Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, a provodi ga zajedno sa Sveučilištem u Ljubljani, TU Graz, Zagrebačkim inovacijskim centrom, Ljubljanskim sveučilišnim inkubatorom i Know-Centrom. Cilj je povezati znanstvenike i istraživače s motivacijom da pokrenu vlastiti start up.

Provedba ovog projekta nastoji "popuniti prazninu" između akademskog i startup svijeta. Polaznici usvajaju nova znanja vezana uz prilike na tržištu, formiranje tima i financiranje start-up ideje, kao i praktična znanja kroz posjete uspješnim start-upovima. Uz asistentice s Fakulteta organizacije i informatike, na start-up edukaciji sudjeluju istraživači i znanstvenici Fakulteta elektrotehnike i računarstva, Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta, Prirodoslovno – matematičkog fakulteta, Tehničkog sveučilišta u Grazu i Know-Centra u Grazu.