Festival znanosti: 'Mali znanstvenici – veliki genijalci: Što znamo o svijetu koji nas okružuje?'

Objavljeno: 24.04.2023

U okviru ovogodišnje manifestacije Festival znanosti, 24. travnja 2023. na Fakultetu organizacije i informatike održava se digitalna izložba dječjih likovnih radova pod naslovom „Mali znanstvenici – veliki genijalci: Što znamo o svijetu koji nas okružuje?“.

Voditeljice su prof.dr.sc. Violeta Vidaček Hainš, doc.dr.sc. Suzana Keglević Kozjak i Katarina Leko, univ.bacc.oec.

Crteže i maštovite dječje komentare poslale su odgojiteljice i nastavnice predškolskih ustanova i osnovnih škola na području Varaždina. Možete ih pronaći na nastavku ove vijesti.

Učenici predškolske i rane školske dobi istraživali su i odgovarali na poticajna pitanja poput onih - Što je to znanost? Tko su znanstvenici? Što oni rade? Zašto je njihov posao važan?

Kada se počinje učiti o znanosti? Za koje poznate znanstvenike ste čuli? Mogu li na Internetu saznati nešto o svemiru i Nikoli Koperniku? Kako? Znate li tko su bili Maria i Pierre Curie?

Video snimka s uvodnim informacijama nalazi se OVDJE.

Hvala svima na sudjelovanju!

Crteže i opise znanstvenih projekata pronaći u galerijama u nastavku.

Festival znanosti 2023: I. OŠ Varaždin (3C), učiteljica Nevenka Đurak

Festival znanosti 2023: I. OŠ Varaždin (3C)

Dječji vrtić Varaždin (objekt Kućan, Odgojna skupina Genijalci), odgojiteljice Ivana Korenika i Ivana Hlapčić

Festival znanosti 2023: Dječji vrtić Varaždin (objekt Kućan, Odgojna skupina Genijalci)