Edukacija za odgajatelje i pomagače djece s teškoćama s autističnog spektra

Međimurska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu u suradnji s Udrugom za autizam „Pogled“ u srijedu 13.02. i četvrtak 14.02.2013. održati će  I. dio varaždinske edukacije za odgajatelje i pomagače djece s teškoćama s autističnog spektra na području sjeverozapadne Hrvatske.

Edukacija će se održati u prostorima FOI 2, Fakultet organizacije i informatike, Kralja Petra Krešimira IV, Varaždin. Predviđeno trajanje edukacije prvi i drugi dan je 3 sata (od 17 do 20).

Program edukacije:

• Autistični spektar: iskustva i spoznaje
  • Interakcija i komunikacija
  • Planiranje ciljeva rada i odabir metoda
  • Uloga pomagača i odgajatelja
  • Edukacija je namijenjena odgajateljima koji u svojim skupinama imaju uključenu djecu s teškoćama s autističnog spektra i njihovim pomagačima koji do sada nisu bili prisutni na ovakvoj edukaciji. Drugi dio edukacije održati će se u obliku iskustvene radionice mjesec dana nakon prvog dijela edukacije.

Voditelj edukacije: Silvija Pucko, prof.defektolog

Sve dodatne informacije možete dobiti na broj telefona 0923047561 (Silvija Pucko).

Edukacija je za sudionike besplatna, a financirana je sredstvima dobivenim održavanjem humanitarnog teniskog turnira kojeg je u listopadu 2012. organizirala Udruga za autizam „Pogled“.

Fakultet organizacije i informatike s osobitim zadovoljstvom je pozitivno odgovorio na zamolbu Udruge za autizam "Pogled" te bez naknade ustupio dvoranu i osigurao tehničke uvjete za održavanje edukacije.