Capture the Flag – natjecanje iz područja informacijske i kibernetičke sigurnosti

Objavljeno: 15.06.2018

Igra je namijenjena studentima, ali i profesionalcima koji se žele usavršiti u polju kibernetičke sigurnosti. Zadaci su kreirani na temelju stvarnih situacija, a postoji inicijativa za organiziranjem turnira na kojima bi među nagradama mogle biti i prilike za dobivanje posla.

Natjecanje je pokrenuto od strane Zavoda za sigurnost informacijskih sustava u suradnji s FER-om i Fakultetom organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Miroslav Štampar, IT stručnjak sa Zavoda za sigurnost informacijskih sustava, predstavio je natjecanje 'Capture the Flag' iz područja informacijske i kibernetičke sigurnosti u četvrtak na zagrebačkom Fakultetu elektrotehnike i računarstva. Riječ je o natjecanju edukativnog tipa na kojemu mogu sudjelovati svi, bez obzira na zemlju iz koje dolaze. Cilj je pružiti zanimljivo iskustvo i potaknuti studente, ali i profesionalce, da se posvete rješavanju zadatka različite složenosti, suočavaju s prijetnjama i rizicima koji dolaze iz kibernetičkog prostora te istodobno usavršavaju svoje vještine i kompetencije u ovim područjima.

Zastavice, odnosno bodovi, skupljaju se rješavanjem zadataka iz osam kategorija – cvrypto, forensics, misc, programming, reversing, stego, trivia i web. Kandidati se rangiraju prema ostvarenim bodovima, a trenutno je dostupno 36 izazova.

Natjecanje je otvoreno za sve, za prijavu je potrebno upisati samo username na stanici ctf.zsis.hr.

Više informacija na linku.