Business Plan Contest

Business Plan Contest - Prilika studentima da svoje ideje pretvore u poslovni plan i pokrenu vlastito poduzeće uz bogate novčane nagrade i podršku investitora.

Studentsko natjecanje u pisanju poslovnih planova, Business Plan Contest, ove se godine održava po sedmi put u organizaciji udruge eSTUDENT koja obuhvaća četiri fakulteta Sveučilišta u Zagrebu - Ekonomski fakultet, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Farmaceutsko-biokemijski fakultet te Prirodoslovno-matematički fakultet.

Business Plan Contest je natjecanje edukacijskog karaktera za sve one koji u sebi nose poduzetnički duh ili ga možda još nisu otkrili. Cilj natjecanja je potaknuti studente na preuzimanje inicijative i odgovornosti u razvijanju svoje poslovne ideje u provediv i profesionalno razrađen poslovni plan. Sudjelovanje u natjecanju studentima, kroz niz edukativnih predavanja i radionica uz zanimljive goste predavače iz vrha domaćeg poduzetničkog svijeta, omogućuje stjecanje iskustva koje će im pomoći u daljnjem profesionalnom razvoju pretvaranjem stečenih teoretskih znanja u praksu. Svrha natjecanja je probuditi poduzetnički duh među mladim, obrazovanim i perspektivnim ljudima, motivirati kreativne pojedince s inovativnim idejama da samostalno krenu u poduzetničke vode te educirati sve zainteresirane o procesu stvaranja novih poslovnih mogućnosti. Također, projekt promiče timski rad, komunikacijske vještine, toleranciju, marljivost, odgovornost i poslovnu pismenost s ciljem zadržavanja mladih i ambicioznih ljudi u Hrvatskoj.

Natjecanje službeno počinje Svečanim otvorenjem u srijedu, 14.03.2012., u 12 sati na Ekonomskom fakultetu. Natjecanje će ove godine otvoriti gospodin Emil Tedeschi, a uz njega će otvaranju prisustovati prof.dr.sc. Boris Cota kao Izaslanik Predsjednika RH dr.sc. Ive Josipovića koji je od prošle godine pokrovitelj natjecanja te predstavnici drugih poduzeća i organizacija koje podržavaju projekt.

Prošle godine su investitori CRANE, BICRO i eALUMNI uložili 200 000 kuna u pobjednički plan tima Entrio što je omogućilo članovima Matiji Marijanu i Berislavu Marszaleku osnivanje vlastitog poduzeća. Pobjednici su također dobili i virtualni ured u prostorijama offSpace-a, kako bi troškove poslovanja na samom početku sveli na minimum, besplatno vođenje knjiga na godinu dana te mentora iz CRANE-a koji ih je usmjeravao i pomagao im oko poslovanja. U suradnji s Tehnološkim parkom Zagreb osiguran im je i prostor za nagrađeni projekt.

estudent

Ove godine nagradni fond iznos 35 000 kuna kojima će biti nagrađeno pet najbolje napisanih poslovnih planova. Finale će se održati 30.05., a tri najbolja tima ići će na ''Investicijsku večeru s poslovnim anđelima'' te dobiti priliku da se u njihov projekt također investira te da osnuju vlastito poduzeće uz pomoć investitora i glavnog partnera projekta Zagrebačke banke.

Svi zainteresirani mogu se prijaviti putem linka www.estudent.hr/bpc, a prijave traju do 23.03. Natjecatelji se prijavljuju individualno te se naknadno formiraju timovi od 1 do 8 članova. Svi sudionici koji predaju poslovni plan (početkom svibnja) dobivaju certifikat o sudjelovanju kojim mogu kvalitetno upotpuniti svoj životopis.

Natjecanje je otvoreno za studente svih visokih škola u Hrvatskoj, državnih i privatnih, koji imaju volju i želju razviti poslovnu ideju putem brojnih edukativnih i interaktivnih radionica i savjeta uglednih hrvatskih profesora i poduzetnika te iskoristiti mogućnost realizacije same ideje. Stoga pozivamo sve vas, koji želite ostvariti svoj poduzetnički san i možda jednog dana osnovati vlastito poduzeće, da se pridružite ovom natjecanju, steknete nova znanja koja će vam pomoći u poslovnom svijetu i osvojite vrijedne nagrade.

Više informacija na www.estudent.hr/bpc i Facebook stranici fb.com/BusinessPlanContest.