Akademski pjevački zbor FOI-ja na IX. smotri zborova Festa Choralis

Objavljeno: 04.06.2019

U Hrvatskom glazbenom zavodu u petak, 10. svibnja 2019., održana je IX. Festa Choralis - smotra zborova, klapa, vokalnih i glazbenih sastava i ansambala Sveučilišta u Zagrebu. IX. Festa Choralis održava se u okviru programa Universitas cantat, pod visokim pokroviteljstvom rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa.

Akademski pjevački zbor Fakulteta organizacije i informatike nastupio je s dvije skladbe: Steza (Rudolf Matz) i An Irish Blessing (James E. Moore Jr.). Zborom je dirigirala voditeljica Janja Knapić, prof.

Ponosni smo na naš pjevački zbor i njihov odličan nastup!

VIŠE O AKADEMSKOM PJEVAČKOM ZBORU FOI-ja

Akademski pjevački zbor Fakulteta organizacije i informatike osnovan je početkom 2016. godine odlukom dekana Fakulteta, prof. dr. sc. Nevena Vrčeka. Utemeljitelji zbora su izv. prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, ujedno i prva prefektica Zbora, te doc. dr. sc. Ivan Malbašić, ujedno i prvi voditelj i dirigent Zbora. S početkom ak. godine 2017./2018. za voditeljicu i dirigenticu Zbora imenovana je prof. Janja Knapić, dok je prefektom Zbora imenovan doc. dr. sc. Ivan Malbašić. Zbor u svom repertoaru njeguje različite glazbene stilove, od klasične zborske literature do skladbi suvremenog ili popularnog višeglasja. Osim redovitog sudjelovanja na smotrama pjevačkih zborova Sveučilišta, Zbor nastupa i na svim važnijim događajima za Fakultet, kako na svečanom obilježavanju Dana Fakulteta, tako i na ostalim prigodnim događajima, a u planu je i održavanje samostalnih koncerata. U kratko vrijeme svog postojanja Zbor se etablirao kao jedan od zaštitnih znakova Fakulteta.

Svoju namjeru za članstvo u Zboru, kao i sva eventualna pitanja, pošaljite e-mailom na zbor@foi.hr.