UPIS U VIŠE GODINE PRIJEDIPLOMSKIH I DIPLOMSKIH STUDIJA U AK. GOD. 2023./2024.

Upisi u više godine i ponavljanje godine provode se online preko Studomata i sustava FOI Upisi.

UPIS U VIŠE GODINE PRIJEDIPLOMSKIH I DIPLOMSKIH STUDIJA U AK. GOD. 2023./2024.

NADOGRADI DOSADAŠNJA ZNANJA!

UVJETI UPISA

Uvjeti za upis u više godine prijediplomskih i diplomskih studija Fakulteta organizacije i informatike i ponavljanje godine navedeni su u pravilnicima o studiranju.

TROŠKOVI I DATUMI

UPIS U BROJEVIMA

TROŠKOVI UPISA I STUDIJA

Prilikom upisa potrebno je izvršiti plaćanje upisnine ili upisnine i školarine ovisno o statusu studenta prema Troškovniku studija. Iznos za plaćanje će biti izračunat automatski i dostupan unutar aplikacije FOI Upisi.
Plaćanje je moguće bankovnom transakcijom ili kreditnom karticom. Kartice kojima se može izvršiti plaćanje su: American Express, Diners, Visa, Maestro, MasterCard. Plaćanje karticama vrši se direktno u sustavu FOI UPISI preko servisa WSPay - sigurnog sustava za online autorizaciju kreditnih kartica u realnom vremenu.

DATUMI

Upisi će se provoditi od 4. do 22. rujna 2023. do 14:00 sati preko sustava FOI Upisi i Studomata.

Nastava na svim studijima počinje 2. listopada 2023. godine.

Napomena: Zbog velikog broja zamolbi moguće je da ćete rješenja zamolbi za nastavak studija u aplikaciji FOI Zamolbe moći preuzeti tek nakon 01.10.2023

ONLINE UPIS U 4 KORAKA

POSTUPAK UPISA

TKO I KAKO?

1. Studenti koji upisuju višu godinu studija (ili ponavljači) bez zamolbe prate postupak upisa od koraka 1 do koraka 4.

2. Studenti koji upisuju višu godinu studija uz zamolbu (osim Zamolbe za nastavak studija*) prate postupak upisa od koraka 2 do koraka 4 nakon što ih preuzmu rješenje Zamolbe u aplikaciji FOI Zamolbe.

3. Studenti koji upisuju 3. godinu PS IPS, ponavljanje 2. godine PS IPS s odabirom izbornih predmeta 3. godine ili nakon ponavljanja 1. godine prvi put upisuju 2. godinu s odabirom izbornih predmeta 3. godine ne prate korake 1 - 4, nego upis obavljaju prema uputama koje su primili e-mailom.

*Studenti koji nastavljaju studij uz Zamolbu za nastavak studija ne slijede postupak upisa prema navedenim koracima već će rješenje Zamolbe zajedno s računom preuzeti u aplikaciji FOI Zamolbe.

STUDOMAT

Pristupite Studomatu i upišite novu akademsku godinu.

Studomat

SUSTAV FOI UPISI

Nakon što ste u Studomatu upisali akademsku godinu (ili je Studentska referada to učinila za Vas) pristupite sustavu FOI Upisi, provjerite podatke i predajte zahtjev za upis.

FOI Upisi

ZAHTJEV U OBRADI

Po predaji Zahtjeva, Studentska referada će Vas nakon obrade obavijestiti o statusu Vašeg zahtjeva porukom na Vašu e-poštu i porukom u pretincu u sustavu FOI Upisi.

ZAVRŠETAK UPISA

Nakon odobrenja Vašeg zahtjeva ponovno pristupite sustavu FOI Upisi te:

• platite troškove upisnine ili upisnine i školarine (iznosi će vam biti navedeni)
  • iz sustava preuzmite Ugovor o studiranju, otisnite ga i potpišite te pošaljite poštom na FOI
  • klikom na suglasnost u sustavu potvrdite svoju obvezu da ćete ugovor poslati poštom te na taj način završite upis.

Upisi u više godine

Help Desk

Kontaktirajte nas porukom na upisi@foi.unizg.hr ili pozivom na broj:

STUDENTSKA REFERADA ZBOG UPISA ODGOVARA NA TELEFONSKE UPITE OD 9:00-13:00 SATI.

Sustav FOI UPISI

FOI Upisi