Fokus sastanka bio je na daljnjem unapređenju studijskih programa FOI-ja, kvaliteti nastavnog procesa i još jačoj suradnji s poslodavcima, kao i na strateškim temama ključnim za razvoj Fakulteta.
Članovi Savjeta istaknuli su interdisciplinarnost FOI-ja kao njegovu stratešku prednost i važnu priliku za budući razvoj. Naglašeno je kako spoj informatike, organizacije i ekonomije stvara jedinstveni profil stručnjaka, koji su zbog širine znanja i sposobnosti rješavanja kompleksnih izazova izrazito traženi na tržištu rada, a koji neće biti ugrožen sve većim korištenjem umjetne inteligencije. Upravo ta kombinacija tehničkih i društvenih kompetencija otvara brojne mogućnosti za suradnju s industrijom te razvoj inovativnih obrazovnih i istraživačkih projekata. Ocijenjeno je kako je interdisciplinarnost temelj na kojem treba graditi nove inicijative Fakulteta i pozicionirati FOI kao središte izvrsnosti u digitalnoj transformaciji.
Članovi Savjeta aktivno su sudjelovali u diskusiji o tome što i kako dalje raditi bolje – posebice u kontekstu brze transformacije IT sektora. Istaknuta je važnost kontinuiranog prilagođavanja nastavnih sadržaja potrebama tržišta rada, uz naglasak na aktivno uključivanje poslodavaca u dizajn i izvođenje nastave, kroz projekte i problemske zadatke.
Jedna od ključnih tema bila je i realizacija strateških investicija, prije svega projekt Regionalnog centra za predinkubaciju u pametnoj industriji, koji se razvija u suradnji s Gradom Varaždinom, te planirana izgradnja nove zgrade FOI 2, koja bi trebala osigurati dodatne kapacitete za istraživanje, nastavu i suradnju s industrijom.
U sklopu rasprave dotaknuto je i pitanje alumni mreže FOI-ja te načina na koje se bivši studenti mogu i dalje aktivno uključivati u razvoj i promociju Fakulteta, kao mentori, predavači i poslovni partneri.
Posebna pažnja posvećena je konceptu mikrokvalifikacija, koji FOI planira razvijati kao dio cjeloživotnog obrazovanja. Gospodarski savjet prepoznat je kao ključan partner u osmišljavanju i implementaciji ovakvih programa, koji su usmjereni na brzo stjecanje specifičnih kompetencija potrebnih na tržištu rada.
Uloga Gospodarskog savjeta FOI-ja se je potvrdila kao izuzetno važna – ne samo u oblikovanju budućnosti obrazovanja na FOI-ju, već i u jačanju sveobuhvatne povezanosti akademskog i gospodarskog sektora. Suradnja Fakulteta s IT industrijom, kroz konkretne zajedničke projekte, mentorski rad i strateško savjetovanje, ostaje jedna od temeljnih odrednica daljnjeg razvoja FOI-ja.