Deep tech venture builder Nuqleus predstavljen na FOI-ju

Deep-tech venture builder pod nazivom 'NUQLEUS', napredni startup inkubator, kojeg su pokrenuli Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) i Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u Zagrebu, a kojima je Fakultet organizacije i informatike (FOI) znanstveni partner na projektu, predstavljen je danas na FOI-ju, uz prisutnost studenata i nastavnika koji će iskoristiti mogućnosti uključivanja u projekt. Nuqleus je predstavio Deni Nurkić iz Nuqleus tima.

Hrvatska banka za obnovu i razvitak raspisala natječaj za tri stipendije

Hrvatska banka za obnovu i razvitak je objavila natječaj za dodjelu do 3 studentske stipendije te zapošljavanje u Sektoru informacijskih tehnologija po završetku studija. Više informacija objavljujemo u nastavku.

22.11.2022, 09:25
Info tribina za Erasmus+ stručnu praksu u inozemstvu – ljetni semestar 2022./23.

Pozivamo studentice i studente FOI-ja zainteresirane za odlazak na stručnu praksu u inozemstvo na informativnu tribinu koju će održati Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja u utorak, 29. studenoga 2022. u 10 sati na FOI 1 (D 2, 2. kat).

Javni poziv za STEM stipendije - rok prijave do 9. studenog

Objavljen je javni poziv za dodjelu državnih stipendija u STEM područjima znanosti redovitim studentima za akademsku godinu 2022./2023. Natječaj je otvoren do 9. studenog do 12.00 sati, a ove se godine svi studenti moraju sami prijaviti. Više informacija u nastavku.

Natječaj za dodjelu državnih stipendija za akademsku godinu 2022./2023.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja raspisalo je Natječaj za dodjelu 12.000 državnih stipendija za akademsku godinu 2022./2023. redovitim studentima koji studiraju na visokim učilištima u Republici Hrvatskoj. Više informacija objavljujemo u nastavku.

Akademski pjevački zbor FOI echo chorus traži nove članove

Studentice i studenti, Akademski pjevački zbor FOI-ja (echo chorus) vas poziva da se priključite zborskom pjevanju i postanete dio zbora! Više informacija u nastavku.

Novi termini programa „Seeds for the Future"

Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u suradnji s tvrtkom Huawei Technologies po četvrti puta provodi program obrazovanja pod nazivom „Seeds for the Future". Riječ je o programu koji Huawei Technologies od 2008. godine, u okviru globalne inicijative, nudi najboljim studentima iz raznih zemalja s ciljem pružanja aktivnog i praktičnog iskustva učenja, uvida u istraživanje i razvoj, kao i pristupa dijelu Huawei-jeve najnovije visokotehnološke opreme za informacijsko-komunikacijsku tehnologiju (IKT). Program će se i ove godine provoditi virtualno.

Otvorene prijave za Joint Creative Classrom (JCC) - Poziv studentima da se pridruže zajedničkim kreativnim učionicama

U sklopu projekta TEACH4EDU4 studentima Fakulteta organizacije i informatike nudi se mogućnost upisivanja predmeta na engleskom jeziku te ostvarivanje dodatnih ECTS bodova. Studenti će kroz sudjelovanje na zajedničkim kreativnim učionicama (eng. JCC) imati priliku efikasno ostvarivati ishode učenja novim metodama učenja, prisustvovati međunarodnim virtualnim timovima, iskusiti “mobilnost od kuće“, povećati svoju angažiranost te steći dodatna znanja i vještine.

UNIQA osiguranje pokreće natječaj za stipendiranje učenika i studenata s invaliditetom

Poštovane studentice i studenti, UNIQA pokreće natječaj za stipendiranje učenika i studenata s invaliditetom. Tekst natječaja možete pročitati u nastavku.

Otvoreni natječaji za sudjelovanje u Kombiniranim intenzivnim programima u Kranju i Amsterdamu

U sklopu programa Erasmus Blended Intensive Programme (BIP) otvorena su dva natječaja. Prvi natječaj odnosi se na kombinirani intenzivni program u Kranju, Slovenija dok se drugi odnosi na kratki intenzivni program u Amsterdamu, Nizozemska. Prijave su otvorene do petka, 20. svibnja, u 12 sati.