Deep tech venture builder Nuqleus predstavljen na FOI-ju

Deep-tech venture builder pod nazivom 'NUQLEUS', napredni startup inkubator, kojeg su pokrenuli Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) i Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u Zagrebu, a kojima je Fakultet organizacije i informatike (FOI) znanstveni partner na projektu, predstavljen je danas na FOI-ju, uz prisutnost studenata i nastavnika koji će iskoristiti mogućnosti uključivanja u projekt. Nuqleus je predstavio Deni Nurkić iz Nuqleus tima.

Nuqleus predstavlja unaprjeđenje postojećeg 'SPOCK' startup inkubatora FER-a, pružajući potporu u komercijalizaciji rezultata znanstvenih istraživanja kroz pomno osmišljen program temeljen na višegodišnjem iskustvu rada s deep-tech startupima, pod vodstvom Matije Srbića. Nuqleus želi povezivanjem industrije, znanstveno-istraživačkih institucija i startup ekosustava pomoći razvoju deep-tech startupa – od ideje do izlaska na tržište, stoga je stavljen na raspolaganje svima koji žele:

• prijaviti vlastiti projekt/ideju ili
  • prijaviti se u svojstvu stručnjaka koji želi svoju stručnost i iskustvo uložiti u izgradnju prijavljenih ideja i/ili rješavanje izazova naših industrijskih partnera.

Nuqleusovi industrijski partneri AVL-AST, GDi, Infobip, InfoDom, Končar Digital i Rimac Technology zadali su izazove čijem se rješavanju prijavitelji mogu posvetiti kroz program. Samim time dana je mogućnost studentima i nastavnicima FOI-ja da se uključe u ovaj važan projekt. Pored FOI-ja, tu priliku imaju i studenti i nastavnici s drugih fakulteta partnera projekta, a to su i Prirodoslovno-matematički fakultet (PMF) te Fakultet strojarstva i brodogradnje (FSB).

Osim industrijskih i znanstvenih partnera, timovima u Nuqleusu na raspolaganju će biti i pomoć dva odbora:

• investicijski odbor koji se sastoji od nekih od najaktivnijih hrvatskih investitora; Božidar Pavlović (AYMO Ventures), Luka Abrus (FIVE), Damir Sabol (Photomath), Alan Sumina (Nanobit), Izabel Jelenić (Infobip) i Jakob Gajšek (Ljubljanski univerzitetni inkubator);
  • znanstveni odbor kojeg čine vrhunski FER-ovi profesori; akademik prof. dr. sc. Sven Lončarić, prof. dr. sc. Dubravko Babić, akademik prof. dr. sc. Ivan Petrović, prof. dr. sc. Mislav Grgić i prof. dr. sc. Mario Kovač.

Više o programu i prijavama za sudjelovanje u Nuqleusu možete saznati na web stranici.