Otvorene prijave za Joint Creative Classrom (JCC) - Poziv studentima da se pridruže zajedničkim kreativnim učionicama

U sklopu projekta TEACH4EDU4 studentima Fakulteta organizacije i informatike nudi se mogućnost upisivanja predmeta na engleskom jeziku te ostvarivanje dodatnih ECTS bodova. Studenti će kroz sudjelovanje na zajedničkim kreativnim učionicama (eng. JCC) imati priliku efikasno ostvarivati ishode učenja novim metodama učenja, prisustvovati međunarodnim virtualnim timovima, iskusiti “mobilnost od kuće“, povećati svoju angažiranost te steći dodatna znanja i vještine.

Studenti mogu birati između 4 predmeta koje izvode nastavnici Fakulteta organizacije i informatike. Predmeti počinju s izvođenjem tijekom rujna stoga molimo zainteresirane studente da se što prije jave predmetnim nastavnicima.

Više informacija o programu, ciljevima i predmetnim nastavnicima pročitajte u nastavku...

INFORMATION RETRIEVAL AND DATA MINING

The aim of the program is to introduce the discipline of data mining and information retrieval and to enable students to apply methods of data mining with an emphasis on textual data. The course is project-oriented and it is planned to solve different tasks on the same data sets for teams from the universities involved.

• Broj ECTS-a: 2
  • Planirani početak: rujan 2022 - za potvrdu točnog datuma početka javite se predmetnom nastavniku prilikom prijave.

Kontakt za prijavu – Prof. dr.sc.  Jasminka Dobša, jasminka.dobsa@foi.unizg.hr

INTERNET SECURITY AND TRUSTWORTHINESS

The program will guide students toward the safe use of web resources through an in-depth understanding of core technologies and security issues from three key perspectives - human, computer networks, and web technologies.

• Broj ECTS-a: 3
  • Planirani početak: rujan 2022. - za potvrdu točnog datuma početka javite se predmetnom nastavniku prilikom prijave.

Kontakt za prijavu – Doc. dr. sc. Igor Tomičić, igor.tomicic@foi.hr

ADVANCED DATABASE SYSTEMS

The aim of this course is to acquaint students with the theory and technology needed to implement advanced database systems including relational, temporal, deductive, object-oriented, active, and graph databases. In addition, various indexing, partitioning, optimization, and denormalization techniques will be covered. Students will learn about new trends and open questions in the field of database theory.

• Broj ECTS-a: 3

Kontakt za prijavu – Izv. prof. dr. sc. Markus Schatten, mschatte@foi.unizg.hr

SOFTWARE ARCHITECTURES ANALYSIS AND DESIGN

The aim of this program is to expand the knowledge and skills of students from partner universities who receive the home courses Analysis and Development of Program and Software Architecture. These courses are disjoint, but complementary and allow students from both universities to expand their knowledge at the theoretical and practical level in areas that complement each other.

• Broj ECTS-a: 2

Kontakt za prijavu – Izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić, zlatko.stapic@foi.hr

Više informacija i program nalazi se OVDJE.

Molimo zainteresirane studente da se što prije jave predmetnim nastavnicima jer je broj mjesta ograničen!