Poziv za slanje radova na Festival znanosti

Objavljeno: 18.03.2022

Pozivamo učiteljice i učitelje, odgojiteljice i odgojitelji, roditelje i djecu da se pridruže našem Festivalu znanosti pod nazivom “Život u virtualnom svijetu“. Ovdje pogledajte o čemu se radi, a više informacija pročitajte u nastavku.

Program započinje digitalnom izložbom dječjih likovnih radova na temu „Život u virtualnom svijetu“. Radovi se šalju najkasnije do četvrtka, 28.4.2022. na adresu elektroničke pošte jantolos@foi.unizg.hr ili vvidacek@foi.hr uz naznaku imena djeteta i godina starosti te naziva vrtića ili škole. Likovni radovi se šalju u jpg. Ili pdf. formatu, vertikalni smjer, dok je popratni tekst sastavni dio crteža.

Dječji likovni radovi bit će objavljeni na mrežnim stranicama Fakulteta organizacije i informatike i Facebook stranici Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI-ja.

Teme likovnih radova sadrže odgovore na pitanja: Što je to virtualni svijet? Ima li virtualni svijet veze s mobitelima i računalima? Ako ima, o čemu se radi?

Kroz interaktivne zadatke odgovorite ćete na pitanja „Kako razgovaramo s računalima?“, „Jesu li računala slična ljudima“, „Što je potrebno da bi računala i mobiteli razgovarali?“, „ Mogu li računala biti korisna ili štetna i kako ?“ Jesu li računala živa ili nisu?...

U crtež slobodno ubacite komentare i izjave.

Navedite ime vrtića ili škole te Vaše ime (bez prezimena) i godine starosti.

Veselimo se vašem sudjelovanju!