Festival Znanosti – Život u virtualnom svijetu i digitalna izložba dječjih likovnih radova

Od 2. do 7. svibnja 2022. na Fakultetu organizacije i informatike održava se digitalna izložba dječjih likovnih radova pod nazivom Život u virtualnom svijetu.

Teme dječjih radova sadrže odgovore na pitanja: Što je to virtualni svijet? Ima li virtualni svijet veze s mobitelima i računalima? Ako ima, o čemu se radi? Djeca će odgovoriti na pitanja „Kako razgovaramo s računalima?“, „Jesu li računala slična ljudima“, „Što je potrebno da bi računala i mobiteli razgovarali?“, „ Mogu li računala biti korisna ili štetna  i kako ?“ Jesu li računala živa ili nisu?

Na radionicama sudjeluju djeca predškolske dobi Dječjeg vrtića Varaždin te učenici 1., 4. i 6. Osnovne škole u Varaždinu.

Video snimka s uputama nalazi se ovdje.

Događanje su osmislili i organizirali prof. dr. sc. Violeta Vidaček Hainš, psihologinja i komunikologinja, doc. dr. sc. Suzana Keglević Kozjak i Jerry John Antolos, univ. bacc. inf., a u njemu sudjeluju volonteri Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI.

Radovi su izloženi na Facebook stranici Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI  i na mrežnim stranicama Centra.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju i doprinosu promidžbi znanosti!

I.OŠ VARAŽDIN - NEVENKA ĐURAK - 2.C

I.OŠ VARAŽDIN - VERICA ŠILEC - 2.A

IV.OŠ VARAŽDIN - SILVIJA ŠPIRANEC - 6.B

VI.OŠ VARAŽDIN - ALEKSANDRA OREŠKI - 2.D