Tribina o upisima na prijediplomske i diplomske studije te više godine studija FOI-ja

Pozivamo studentice i studente na informativnu tribinu o upisima na prijediplomske i diplomske studije FOI-ja kao i na upise u više godine studija, koja će biti održana u četvrtak, 5. rujna 2024. u 14:00 sati u D1 na Fakultetu (2. kat) i putem online platforme BBB (poveznica za pristup).

Upis studenata u više godine studija

U nastavku pročitajte informacija i upute o upisima u više godine studija Fakulteta organizacije i informatike.

Upis studenata na prijediplomske studije - jesenski rok

U četvrtak, 19. rujna 2024. od 08:00 do 14:00 sati otvaraju se online upisi u prvu godinu sveučilišnih (i stručnog) prijediplomskih studija Informacijski i poslovni sustavi, Ekonomika poduzetništva te Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja. Upisi se odvijaju isključivo putem naše aplikacije upisi.foi.hr.

Upisi na prijediplomske studije do 22. srpnja: osigurana korisnička podrška za brucoše

Drage brucošice i brucoši, u četvrtak, 18. srpnja 2024. od 08:00 sati su otvoreni online upisi u prvu godinu sveučilišnih (i stručnog) prijediplomskih studija (Informacijski i poslovni sustavi / Ekonomika poduzetništva / Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja). Upisi se odvijaju isključivo putem naše aplikacije upisi.foi.hr.

Održan Sajam studentskih proizvoda na FOI-ju - studenti simulirali stvarno poslovanje i 'prodavali' proizvode putem aplikacije razvijene na Fakultetu

Studenti prijediplomskog studija Ekonomika poduzetništva na Fakultetu organizacije i informatike već niz godina sami osmišljavaju proizvode za tržište i 'prodaju' na Sajmu studentskih proizvoda putem aplikacije Trade Fair koju su razvili njihovi kolege sa studija Informacijski i poslovni sustavi. Kako je bilo ove godine, pogledajte u nastavku...

Pozvano predavanje: Karlo Magdić, trener za agilne pristupe u razvoju softvera

U utorak, 28. svibnja 2024., na kolegiju Komuniciranje i virtualni timovi u organizaciji pozvano predavanje održat će Karlo Magdić, trener za agilne pristupe u razvoju softvera.

Virtualni dan otvorenih vrata FOI-ja - upisi na prijediplomske studije 2024./2025.

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike najavljuje Virtualni dan otvorenih vrata, koji će se održati u srijedu, 5. lipnja 2024. godine, s početkom u 13:00 sati putem ove poveznice. Virtualni dan otvorenih vrata namijenjen je maturantima, srednjoškolskim nastavnicima, roditeljima te široj zainteresiranoj javnosti, a cilj je upoznati buduće studente s našim studijskim programima, uvjetima za upis, stručnom praksom, studentskom razmjenom i mnogim drugim specifičnostima koje FOI čine jedinstvenim. Također, naš će tim za upise biti spreman odgovoriti na sva vaša pitanja vezana uz upise na FOI te studentski život i studentski smještaj u Varaždinu.

Pozvano predavanje: Ivan Fratrić (Google Project Zero)

Sljedeći ponedjeljak, 20. svibnja s početkom u 10:15 na FOI 2 u D9 pozvano predavanje na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava održat će Ivan Fratrić iz Google Project Zero. Tema je 'Uvod u istraživanje sigurnosti mobilnog baseband firmwarea'.

Pozvano predavanje: Prof. Luis de Marcos Ortega - Machine Learning for Software Engineering Projects

U sklopu kolegija Programsko inženjerstvo, prof. Luis de Marcos Ortega sa Sveučilišta u Alcali (Španjolska) je u utorak, 7. svibnja 2024. održao pozvano predavanje na temu Machine Learning for Software Engineering Projects. Prof. de Marcos Ortega trenutno boravi u posjetu našem Fakultetu, a predavanje je održano kontaktno na FOI-ju i online.

Laboratorij za umjetnu inteligenciju FOI-ja razvio prototip hologramske igraće konzole

U sklopu projekta O_HAI ④ Games - Orkestracija hibridnih metoda umjetne inteligencije za računalne igre, kojeg financira Hrvatska zaklada za znanost, razvijena je hologramska konzola za igranje računalnih igara koja koristi piramidalni display za stvaranje dojma holograma. Laboratorij za umjetnu inteligenciju FOI-ja je u suradnji sa studentima u sklopu kolegija Platforme za razvoj računalnih igara razvio prototip hologramske igraće konzole, koristeći se metodom Pepper's Ghost za prikaz hologramskog sadržaja. Ova konzola omogućuje prikaz igara u 3D hologramskom formatu s piramidalnim zaslonom, koji igračima pruža potpuno novi doživljaj multimedije!