Pozvano predavanje: Prof. Luis de Marcos Ortega - Machine Learning for Software Engineering Projects

U sklopu kolegija Programsko inženjerstvo, prof. Luis de Marcos Ortega sa Sveučilišta u Alcali (Španjolska) je u utorak, 7. svibnja 2024. održao pozvano predavanje na temu Machine Learning for Software Engineering Projects. Prof. de Marcos Ortega trenutno boravi u posjetu našem Fakultetu, a predavanje je održano kontaktno na FOI-ju i online.

Sažetak

Ovo predavanje uvodi studente u strojno učenje (ML) u kontekstu softverskog inženjerstva. Usredotočit ćemo se na regresiju i klasifikaciju kako bismo obučili i ocijenili ML modele koji se zatim mogu koristiti kao dio softverskih proizvoda i usluga. Naglasak je na razumijevanju ML procesa i metoda, njihovih pretpostavki i zahtjeva kako bi se pomoglo studentima i softverskim inženjerima da usvoje i identificiraju odgovarajuće ML metode za softverske aplikacije.

Upute

Ako želite isprobati primjere, instalirajte KNIME Analytics Platformu. Registracija nije potrebna (samo označite posljednji potvrdni okvir i zatim kliknite gumb Preuzmi).

Kratak CV

Luis de-Marcos redoviti je profesor računalnih znanosti i umjetne inteligencije na Universidad de Alcalá (Madrid, Španjolska). Trenutno vodi prijediplomske kolegije Strukture podataka, Uvod u informacijske sustave te diplomske kolegije UX & Responsive Web Design. Voditelj je Doktorskog studija Informacijskog inženjerstva i inženjerstva znanja. Bio je pozvani predavač na Sveučilištu u Lundu (Švedska), gdje je sudjelovao na tečajevima o razvoju videoigara, softverskom inženjerstvu i bazama podataka.