Studenti FOI-ja osmislili i implementirali aplikaciju MoveMent i njome osvojili Ri-Hack hackathon

Objavljeno: 13.10.2023

Četvero studenata prve godine Diplomskog studija Informacijsko i programsko inženjerstvo - Martin Friščić, Tin Tomašić, Daniel Škrlac i Ana Škarica odvojili su prvo mjesto na Ri-Hack hackathonu u Rijeci, koje je organizirao Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci od 6. do 9. listopada 2023. Ovo je bilo drugo izdanje Ri-Hack hackathona, a FOI-jev tim osvojio ga je aplikacijom MoveMent.

Tim je u 24 sata osmislio i implementirao aplikaciju MoveMent na temu "Poticanje ljudi na zdrav život" koja potiče ljude na fizičku aktivnost te ih motivira da se više kreću. "Sam naziv govori da smo se orijentirali i na fizičko zdravlje (move), ali i mentalno (ment) budući da je jedno usko vezano uz drugo. Ne kaže se bez razloga -u zdravome tijelu zdrav duh! - ističe Ana Škarica, ponosna FOI-jeva studentica i članica tima.

Opis pobjedničke aplikacije

Cijela aplikacija funkcionira na principu oglasa kojima se ljudi mogu pridružiti/prihvatiti. Korisnici objavljuju i odrađuju različite poslove i aktivnosti. Ako se radi o poslu - tako zarađuju, jer za svaki posao piše kolika je dnevnica i trajanje (primjerice, berba grožđa ili cijepanje drva). Drugi se dio odnosi na aktivnosti, pomoću kojih korisnici pronalaze druge korisnike koji se žele baviti sličnim aktivnostima pa samim time proširiti krug istomišljenika i prijatelja (npr. planinarenjem - organiziraju zajednički uspon). Izrađena je MVP softverom, ali tim je žiriju pri nekoliko njihovih kontrola unutar 24 sata pojasnio i što bi još dodali u sljedećim verzijama budući da je 24 sata bilo premalo za implementirati sve što su osmislili (ujutro je počeo prevladavati umor, a nisu htjeli gubiti vrijeme na spavanje). Web aplikaciju su napravili kombinacijom Reacta i Expressa.

Žiri, koji su predstavljali stručnjaci iz nekoliko kompanija, ocjenjivao je kreativnost, inovativnost te tehničke karakteristike poput složenosti i uspješnosti izvedbe rješenja.

Iskrene čestitike cijelom timu na ovom sjajnom uspjehu!