FOI održao Dan otvorenih vrata - stigli maturanti iz cijele Sjeverozapadne Hrvatske

U sklopu ovogodišnje nacionalne manifestacije Festival znanosti, u četvrtak, 25. travnja 2024. od 12:00 do 14:00 sati na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu (Pavlinska 2), sastavnice Sveučilišta u Zagrebu, održan je Dan otvorenih vrata namijenjen maturantima te široj zainteresiranoj javnosti. Cilj Dana otvorenih vrata bio je upoznati učenike završnih razreda srednjih škola (prvenstveno 3. i 4. razreda), a potencijalno i naše buduće studente sa studijskim programima FOI-ja, koje maturanti mogu upisati nakon što polože ispite državne mature. Odaziv je maturanata, srednjoškolskih nastavnika, pa čak i roditelja bio je velik, a stigli su s područja cijele Sjeverozapadne Hrvatske!

Želja nam je pokazati učenicima i našim budućim studentima kako izgleda jedan uobičajeni dan FOI studenta. Program je započeo sastankom ispred zgrade Fakulteta, a nastavio se uvodnom prezentacijom studijskih programa FOI-ja koju je održao prodekan za nastavu i studente izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić, a koji se mogu upisati u Varaždinu, Zagrebu ili Sisku. Studente je pozdravila i dekanica Fakulteta prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, a uslijedio je i panel sa studentima na temu "Zašto je FOI moj odabir?" koji je moderirala viša savjetnica iz PR Odjela FOI Vika Kerekeš, mag. nov.

Učenici su saznali sve potrebne informacije o uvjetima za upis, o stručnoj praksi, studentskoj razmjeni i mnogim drugim specifičnostima koje Fakultet organizacije i informatike čine jedinstvenim, ali i o mnogim izvannastavnim aktivnostima u koje će se kao FOI studenti/ce moći uključiti te tako proširiti svoje vidike i kreativnost te steći iskustva koja im kasnije mogu pomoći kod zapošljavanja ili pokretanja vlastitog poduzetničkog pothvata.

Nakon prezentacije i panela, studenti su poveli učenike u obilazak FOI-ja, uz gadget show koji je vodio asistent dr. sc. Luka Milić, showcase koji su vodile asistentice Nikolina Posarić, mag. oec. i Lorena Pikl, mag. oec. te su obišli Knjižnicu FOI-ja uz vodstvo voditeljice Knjižnice Bernarde Kos, mag. inf. te Student HUB -mjesto na kojem studentske udruge FOI-ja provode svoje aktivnosti.

Hvala svima koji su se uključili u organizaciju i koji su se odazvali Danu otvorenih vrata FOI-ja!

U pripremi je i virtualno izdanje DOV-a, o čemu će uskoro biti objavljeno i više informacija.

*izvor fotografija: PR Odjel FOI, studenti, eVaraždin