Održana 15. po redu radionica za doktorande

U petak 11. svibnja 2018. godine održana je petnaesta po redu radionica za doktorande.

U prvom dijelu programa Goranka Mitrović, dipl.ing./dipl.bibl iz Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu održala je radionicu pod nazivom „Važnost bibliometrijskih analiza u kvantitativnom vrednovanju kvalitete znanstvene produktivnosti“.

Radionica je obuhvatila teme vrednovanja kvalitete znanstvene djelatnosti znanstvenika hrvatske akademske zajednice kroz metrike znanstvene produktivnosti i bibliometrijske pokazatelje, izvore znanstvenih informacija kao i relevantne sekundarne izvore informacija – bibliografske i citatne baze podataka.
U nastavku doktorske radionice doc. dr. sc. Tonimir Kišasondi predstavio je područje istraživanja i djelovanja i projektne ideje Laboratorija za otvorene sustave i sigurnost te upoznao doktorande s načinima uključivanja u istraživački rad u okviru laboratorija. Nakon kraće pauze doktorski studenti predstavili su svoje istraživačke ideje.