Digitalna forenzika za EU

Fakultet organizacije i informatike, kao dio konzorcija kojeg predvodi hrvatska tvrtka INsig2 pobijedio je na natječaju Europske komisije i dobio četverogodišnji posao obuke europskih inspektora s područja digitalne forenzike.

Uz FOI i INsig2, konzorcij čine još zagrebačka firma TMD Travel, riječka tvrtka Ventex i američka tvrtka AccessData.

INsig2

Tomislav Rodbinić, Ventex, prof.dr.sc. Vjeran Strahonja, FOI, Goran Oparnica, INsig2, Darinko Marković, T.M.D. Travel, mr.sc. Ante Mandić, IN2

Naručitelj ovog posla je ured Europske komisije za borbu protiv prijevara (OLAF), a predviđa se da će kroz period od četiri godine edukaciju proći više od 800 istražitelja, pretežno iz država Europske Unije. Edukacija će obuhvatiti vrlo široka područja digitalne forenzike, kao što su digitalne istrage na Windows, Mac i Linux računalima, istrage mobilnih i pametnih telefona sa svim relevantnim operacijskim sustavima, istrage prometa po računalnim mrežama, forenzičko klasificiranje velikih količina digitalnog videa i digitalnih fotografija, te ostale aktualne teme iz ove domene.

Opširnije u medijima:

Bug: Digitalna forenzika za EU

Netokracija: INsig2, FOI, TMD Travel i Ventex obučavat će europske digitalne forenzičare u Opatiji

Tportal: INsig2 će europske policajce učiti digitalnoj forenzici

Poslovni dnevnik: Konzorcij predvođen INsig2 osvojio natječaj OLAF-a vrijedan 5 mil. eura

Business.hr: Hrvatski konzorcij na čelu s INsig2 dobio posao od OLAF-a vrijedan 5 milijuna eura