Konferencija o digitalnoj inkluziji

Objavljeno: 11.02.2022

Mreža za razvoj digitalne pismenosti 17. veljače 2022. organizira Konferenciju o digitalnoj inkluziji. Konferencija će se održati u Zagrebačkom inovacijskom centru (Avenija Dubrovnik 15, dvorana Akcelerator) od 9 do 16 sati uz prijenos na internetu. Konferencija je dio aktivnosti projekta “Mreža za razvoj digitalne pismenosti” u kojem Fakultet organizacije i informatike sudjeluje kao partner.

U sklopu konferencije predstavnice iz Fakulteta organizacije i informatike predstavit će rezultate istraživanja o potrebama digitalne inkluzije starijih osoba, osoba s invaliditetom, stanovnika otoka i ruralnih sredina provedenog na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije, Varaždinske županije i Primorsko-goranske županije.

Primjere najbolje europske prakse digitalne transformacije javne uprave prezentirat će Ivar Tallo, osnivački direktor Akademije e-Uprave Estonije.

Dekan Algebre Mislav Balković govorit će o neformalnom učenju u funkciji razvoja digitalne pismenosti.

Christine Leitner, viša savjetnica Austrijskog ministarstva digitalnih i ekonomskih poslova predstavit će primjere javnih politika digitalne inkluzije austrijskih građana.

S Riinom Vuorikari i Stefanom Kluzerom razgovarat ćemo o novoj verziji europskog okvira digitalnih kompetencija za građane DigComp 2.2 razvijenog u suradnji Zajedničkog istraživačkog centra Europske komisije i zajednice prakse All Digital DigComp.

Predstavnici zagrebačkih udruga prezentirat će potrebe svojih članova, dok će predstavnici Zagreba, Rijeke i Varaždinske županije sudjelovati na panelu o politikama digitalne inkluzije regionalnih i lokalnih samouprava.

Mreža za razvoj digitalne pismenosti priprema smjernice razvoja javnih politika digitalne inkluzije, koje mogu poslužiti u razradi strateških i operativnih planova u okviru Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030.

PRIJAVA

Molimo Vas da svoj interes za sudjelovanje na konferenciji iskažete najkasnije do 14. veljače na OVOJ POVEZNICI.

Više informacija i detaljan program konferencije možete pronaći na web stranici konferencije.