Završeno FOI CORE natjecanje

U četvrtak 2. svibnja 2013. godine na Fakultetu organizacije i informatike održano je službeno zatvaranje natjecanja FOI CORE prilikom kojeg su studenti prezentirali svoja rješenja za poslovne slučajeve zadane od strane poslodavaca.

FOI CORE je jedan u nizu projekata AIESEC-a Varaždin koji na neformalan način poslovni sektor uvodi u sustav obrazovanja. Kroz suradnju s Fakultetom organizacije i informatike ovaj projekt se održava na vrlo visokoj razini već 7 godina. Poduzeća iz Varaždina i regije dobivaju priliku pristupa raznovrsnim profilima studenata kroz svoje problemske zadatke, a za većinu studenata to je na neki način prvi kontakt s poslovnim svijetom. Ovaj projekt nudi obostranu korist - poduzećima kroz rješenje određenih poslovnih zadataka, a studentima kroz stjecanje iskustva i osvajanje nagrada za najbolja rješenja.

Poduzeća koja su sudjelovala na ovogodišnjem FOI CORE-u kao glavni partneri projekta su: GIT.HR koji je zadao poslovni slučaj „Hosting“, D Management d.o.o. s poslovnim slučajem „CMS sustav za praćenje istraživanja“ te Intera d.o.o. s poslovnim slučajem „CRM Intrix Challenge“.

Nakon prezentacija studenata, poduzeća su, u suradnji s mentorima, dodijelila bodove i nagradila prva tri mjesta. Nagradu za treće mjesto na poslovnom slučaju „Intrix Challenge“ osvojili su Nikola Pavetić i Jurica Sugentić, dok su nagrade za drugo mjesto pripale Svenu Grđanu, Veroniki Balažin i Jeleni Gorički. Prvo mjesto zasluženo su odnijele Marijana Svržnjak, Sanja Aurer i Bojana Grobenski, za koje su predstavnici poduzeća pripremili dodatna iznenađenja, odnosno mogućnost stjecanja praktičnog iskustva u njihovom poduzeću.

Za poslovni slučaj „CMS sustav za praćenje istraživanja“ nagrade za treće mjesto dobili su Zoran Antolović i Stjepan Čolak. Drugo mjesto otišlo je studentima Nikoli Novaku i Filipu Horvatu, dok su prvo mjesto u ovoj kategoriji osvojili Ivan Reif i Andrea Budiša. Za njih je poduzeće, osim novčane nagrade, spremilo vikend-putovanja, kao dodatnu nagradu za trud i zalaganje.

Poduzeće GIT.hr imalo je najteži posao jer su dugo odlučivali koje će, između 4 kvalitetnu rješenja, osvojiti nagradu. Na kraju je treće mjesto na poslovnom slučaju „Hosting“ pripalo Moniki Cerjak, Martini Granić i Filipu Saboliću, dok su drugo mjesto dobili Sandra Jivanović i Miljenko Štumerger. Budući da je odluka bila teška, na ovom su poslovnom slučaju dodijeljena dva prva mjesta, koja su pripala timu Vinko Horvat i Ida Šnidarić, te timu Ivor Šebalj i Moreno Grgurić.