Virtualna izložba u povodu 60. obljetnice FOI-ja

Objavljeno: 18.01.2022
vrata foi

Fakultet organizacije i informatike Vam predstavlja izložbu pod nazivom 'Što se krije u spremištima Knjižnice FOI-ja?' autora Ladislava Cvetka, Ljiljane Hajdin i Bernarde Kos. Izložbom se obilježava 60. godišnjica od osnutka FOI-ja (nekadašnja Viša ekonomska škola) i knjižnice u sastavu. Izložbu možete pogledati ovdje.

Izložbom je obuhvaćen vremenski period od osnutka Knjižnice 1962. godine do 1990-ih godina 20. stoljeća.

Sačuvani materijali iz fonda i spremišta Knjižnice Fakulteta organizacije i informatike su digitalizirani te su tako postali virtualni izlošci koji korisnicima i javnosti predstavljaju sačuvana najstarija izdanja i predmete Knjižnice.

Izložba je ujedno i retrospektiva poslovanja Knjižnice i oblikovanja knjižničnog fonda od njezinog osnutka.

FOI zahvaljuje autorima izložbe Bernardi Kos, Ljiljani Hajdin i Ladislavu Cvetku na ovom doprinosu u obilježavanju ove značajne obljetnice Fakulteta.