Studenti podijelili iskustva s prvog kombiniranog intenzivnog programa BIP

Fakultet organizacije i informatike je među prvim fakultetima na Sveučilištu u Zagrebu, u statusu koordinatora, prijavio i proveo Erasmus+ kombinirani intenzivni program BIP (blended intensive programmes - BIP) pod nazivom „Transform to sustain: Sustainable future enabled by digital transformation“, a svoje dojmove podijelili su u videu prvi studenti sudionici. Pogledajte u nastavku vijesti…

Glavni cilj bio je upoznati sudionike s kreativnim metodama i tehnikama za analizu potreba kupaca, a naglasak je bio na stvaranju i razvoju inovativnih ideja vezanih uz primjenu odabranih modernih digitalnih tehnologija koje poslovnu promjenu čine digitalnom.

Povezivanjem 4 suvremena koncepta razvoja poslovanja (digitalne transformacije, održivog razvoja, digitalnih tehnologija i upravljanja organizacijom i poslovnim procesima za provedbu promjene) te korištenjem kreativnih i suvremenih metoda poučavanja i učenja ostvaren je navedeni cilj.

Studenti su grupirani u međunarodne i multidisciplinarne timove te su radili na raznim zadacima, analizama slučaja te na timskom projektu. Onsite dio intenzivnog programa održan je na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Splitu. Studenti su nastavili raditi u timovima tijekom ovog tjedna, a nastava je koncipirana kroz interaktivne radionice koje je kreirala svaka partnerska institucija, omogućujući da se online znanje nadopuni kreativnim timskim radom uživo. Kao rezultat toga, studenti su proveli "prototipiranje" svojih rješenja, naučili kako održati "perfect pitch" za svoju ideju, kako primijeniti rješenje na robotima i kako rješenje učiniti "pametnim". Također je održana i terenska nastava na otoku Korčuli s namjerom finalizacije, testiranja i ocjene primjene izrađenog predloženog rješenja na stvarnom primjeru.

U provedbu su, uz FOI, bile uključene i visoke škole ESIEA iz Francuske i Hogeschool iz Nizozemske, kao i Ekonomski fakultet Sveučilišta u Splitu. Povratne informacije sudionika su izrazito pozitivne što je motiviralo nastavnike da nastave suradnju te da se i sljedeće godine ponovno prijave na natječaj. Sukladno tome, naši studenti ponovno će imati priliku prijaviti se na navedeni program u idućoj akademskoj godini 2022./2023., a više informacija bit će objavljeno uskoro na web stranici FOI-ja.

Kako je sve to izgledalo iz perspektive sudionika pogledajte u kratkom VIDEO uratku studenata.

Ovaj je video ostvaren uz financijsku potporu Europske komisije, izražava isključivo stajalište autora i Komisija se ne može smatrati odgovornom pri uporabi informacija koje se u njemu nalaze.