Stipendije za istraživački studij u Japanu

Vlada Japana raspisala je natječaj za dodjelu stipendija hrvatskim studentima u ak. godini 2020./21. za studije na japanskim sveučilištima i visokim školama. Stipendije su osigurane za dvogodišnje diplomske i poslijediplomske istraživačke studije. Rok za prijavu je 21. kolovoza 2020.

Stipendije Japanske vlade namijenjene su studentima bilo kojeg usmjerenja koji su zainteresirani za znanstveno istraživanje na japanskim sveučilištima, nakon čega se pruža mogućnost nastavka studija na magisteriju i/ili doktoratu.

Natječaj se realizira u skladu s MEXT programom stipendijaranja (MEXT – Ministarstvo kulture, sporta, obrazovanja, tehnologije i znanosti). Do sada je više od 70 studenata iz Hrvatske primilo stipendije japanske vlade te se u sklopu MEXT programa školovalo u Japanu.

Tekst Natječaja i više informacija potražite na stranicama Veleposlanstva Japana.

Javite nam se za više informacija!

Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja
international@foi.unizg.hr / 042 390 826