Prve online obrane i kvalifikacijski doktorski ispiti na FOI-ju

Na Fakultetu organizacije i informatike, u ovim izvanrednim okolnostima, sredinom travnja 2020. održane su i prve online obrane specijalističkog i doktorskog rada te prvi online kvalifikacijski doktorski ispiti, čime je FOI još jednom potvrdio svoju spremnost u online provođenju ispita i obrana.

U petak, 17. travnja 2020. na Fakultetu organizacije i informatike održani su prvi online kvalifikacijski doktorski ispiti.

Prvi je izlagao Saša Mitrović s temom "Metodološki okvir za predviđanje emisija ugljičnog dioksida", pred povjerenstvom u sastavu: prof. dr. sc. Dragutin Kermek kao predsjednik te izv. prof. dr. sc. Igor Balaban i prof. dr. sc. Diana Šimić kao članovi.

Nakon njega je izlagala Sabina Rako s temom "Efekti primjene personaliziranog i prilagodljivog učenja u okruženjima za učenje uz pomoć tehnologije", pred povjerenstvm u sastavu: prof. dr. sc. Dragutin Kermek kao predsjednik te izv. prof. dr. sc. Igor Balaban i prof. dr. sc. Neven Vrček kao članovi.

Kvalifikacijski doktorski ispit su pratili i ostali članovi Vijeća doktorskog studija, kao i brojni doktorandi te nekolicina ostalih gostiju.

Prva online obrana završnog specijalističkog rada održala se u ponedjeljak, 20. travnja 2020. Pristupnica Sanja Šteković Savić je branila rad naslova "Poslovni proces upravljanja zahtjevima u informatičkoj industriji", pred povjerenstvom u sastavu: izv. prof. dr. sc. Katarina Tomičić-Pupek kao predsjednica, prof. dr. sc. Vjeran Strahonja kao mentor i član te prof. dr. sc. Melita Kozina kao članica.

U srijedu, 22. travnja 2020. s početkom u 12:00 sati putem BigBlueButton sustava održana je i prva online obrana doktorskog rada. Pristupnik Mario Klačmer je uspješno obranio doktorski rad naslova "Činitelji prihvaćanja javnih usluga e-participacije u Republici Hrvatskoj", izrađen pod mentorstvom prof. dr. sc. Nevena Vrčeka i izv. prof. dr. sc. Renate Mekovec. Rad je branjen pred povjerenstvom u sastavu prof. dr. sc. Diana Šimić kao predsjednica te izv. prof. dr. sc. Anamarija Musa i doc. dr. sc. Nikolina Žajdela Hrustek kao članice.

Čestitke svima!