Pozvano predavanje na temu "Izazovi osiguranja kvalitete tijekom razvoja softvera"

Objavljeno: 13.11.2023

Marijana Berket, osnivačica i voditeljica osiguranja kvalitete iz tvrtke Qualis Auri d.o.o. održat će pozvano predavanje na predmetu Kvaliteta i mjerenja u informatici u utorak, 14. studenog 2023. s početkom u 10:30 sati u D9 FOI 2, na koje su pozvani svi studenti i nastavnici.

Tema predavanja je Izazovi osiguranja kvalitete tijekom razvoja softvera. U sklopu predavanja bit će predstavljena tvrtka Qualis Auri, koja nudi konzalting u području osiguranja kvalitete te će biti objašnjeno njezino poslovanje i funkcioniranje s posebnim naglaskom na glavne izazove osiguranja kvalitete softvera s kojima se susreću razvojni timovi. Također će kroz primjere iz prakse biti odgovoreno što sve može biti mjereno tijekom testiranja te će biti objašnjena kvantifikacija bugova i utjecaj na izlazak na produkciju.