Održan simpozij "Zdravi dani - kampus Varaždin 2021."

Objavljeno: 24.05.2021

Simpozij "Zdravi dani - kampus Varaždin 2021." održao se 13., 14., i 15. svibnja u prostorima Studentskog centra u Varaždinu u organizaciji Studentskih zborova Fakulteta organizacije i informatike, Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Geotehničkog fakulteta, i Udruge PROBION sa Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Simpozij se sastojao od niza različitih interaktivnih predavanja kojima se pokušalo približi načine i mogućnosti korištenja informatičkih tehnologija u svakodnevnom radu doktora medicine i doktora dentalne medicine. Također, studenti članovi Javnozdravstvenog odbora Medicinskog i Stomatološkog fakulteta te studenti iz Udruge PROBION, održali su interaktivne radionice i edukacije o prevenciji i održavanju općeg i oralnog zdravlja te pravilne prehrane, u dvorištu Studentskog doma u Varaždinu te upoznali studente sa mogućnostima liječenja za one studente koji nemaju obiteljskog liječnika ili stomatologa u mjestu studiranja. Na ovaj način, studenti biomedicinskog područja već godinama pokušavaju u određenoj mjeri nadoknaditi manjak adekvatne primarne zdravstvene zaštite za studente Sveučilišta u Zagrebu te osvijestiti studente o važnosti zdrave prehrane u menzama. Interdisciplinarna suradnja važna je u promociji zdravlja i prevenciji bolesti, stoga smatramo kako je upravo ovaj Simpozij važan korak u povezivanju različitih fakulteta iako na prvi pogled „nepovezanih“ struka. Principi pravilne prehrane i očuvanje zdravlja trebali bi biti poznati i dostupni svim studentima, kako bi i nakon završetka fakulteta održali zdrave navike i zdrav odnos prema hrani. Iako održan uživo, tijekom Simpozija sudionici i organizatori su se pridržavali epidemioloških mjera te nije zabilježena zaraza korona virusom kod sudionika i organizatora Simpozija.